pondělí 30. prosince 2013

Rebelové věčnosti

 Autor: Gerd Ruebenstrunk
Nakladatel: CooBoo
Rok vydání: 2013
Žánr: dobrodružství, dystopie

Anotace

Nadnárodní korporace Tempus Fugit dosáhla nemyslitelného – dokáže obchodovat s časem. Chcete koupit nebo prodat deset let života? Nebo rovnou celý? Věčný život se zdá na dosah. Ale je tato převratná technologie skutečně tak bezpečná, jak tvrdí Tempus Fugit? Nebo jsou všechny ty podivné události, které se dějí po celém světě, důsledkem zahrávání si s časem a tím i celým vesmírem a dříve či později uvrhnou svět do chaosu, jak tvrdí tajemná organizace Rebelové věčnosti?
A jak s tím vším souvisí Willis, který se o nic z toho nezajímá a pouze se raduje z právě získané svobody a vlastního bytu? Nakonec si však i on bude muset vybrat jednu ze znepřátelených 
                                                      stran. A rozhodně to nebude lehká volba, protože věci nejsou takové, jakými se zdají být…

                        
 
Stručné nastínění obsahu

Vynález Amandy a Ricarda dokáže převrátit svět a změnit chápání času úplně jinak. Ricardo ale původní dobré úmysly s vynálezem zatracuje, má totiž své vlastní a na nikoho se při tom neohlíží. Začne stroj využívat k vykupování a prodávání času a založí si vlastní společnost. 
Proti celé společnosti se obrací skupina skrývající se pod názvem Rebelové věčnosti. Svět, ve kterém můžete prodat několik let svého života, se jim totiž vůbec nelíbí.
Jednoho dne se v moderní agentuře obchodující s časem stanou nečekané události a na jejich vyšetřování se vydávají hlavní hrdinové, kteří to ale nemají vůbec jednoduché. 


Dojmy a hodnocení

Nejdříve je mírně matoucí vyznat se v hlavních postavách, protože v každé kapitole se ukazuje jiná postava a vy jen čekáte, kdy a jak se zamotají dohromady, což na sebe samozřejmě nenechává dlouho čekat.
Hlavní hrdinové jsou ale velice sympatičtí mladí lidé, kteří si vás získají svým příjemným, milým a upřímným vystupováním. Celou dobu jim držíte palce a doufáte, že vše dobře dopadne.

Kniha se četla se lehce a rychle. Je totiž plná akce a napětí, nechybí ale ani trošku romantiky a životních zklamání. Děj je opravdu zajímavý a vy si celou dobu lámete hlavu nad tím, jak to může všechno dopadnout.
Celé dílo je protkáno různými zvláštními událostmi, které se odehrávají po celém světě a ještě více vás nabádají k rychlejšímu čtení, potřebujete totiž co nejdříve zjistit, co se bude odehrávat o pár stránek dále. 
        
              Jestli ale vše dobře dopadne, budete muset už zjistit sami J Chcete poznat moderní svět, ve kterém hraje klíčovou roli čas? Potom si určitě přečtěte tuto napínavou knihu. 
2 komentáře: