neděle 26. ledna 2014

Temné vody: Jed


Autor: Fiona Paul
Nakladatel: Egmont
Rok vydání: 2013
Žánr: román, historie

Anotace:
1. svazek romanticko-historické trilogie Temné vody

Tajemství mohou být mocná a smrtelně nebezpečná - jako jed. Cassandra Caravellová patří v renesančních Benátkách ke společenské elitě. Má všechno, co si jen dívka může přát: elegantní šaty, třpytivé klenoty, pozvánky na ty nejlepší večírky a hezkého bohatého snoubence. Touží však po něčem jiném. Od smrti svých rodičů se cítí jako v pasti, sama ve městě zbudovaném na mořské laguně, kde temný labyrint vodních kanálů šeptá o útěku. Potom však Cassandra narazí na mrtvé tělo ženy s vyrytým krvavým X a je postupně vtažena do nebezpečného světa tajných společenství, kurtizán a zabijáků. Navíc zjistí, že se zamilovala do Falka, chudého malíře se svůdným úsměvem… a zvykem dostávat se do potíží. Stále však zbývá vypátrat vraha mrtvé ženy. Najde ho Cassandra dřív, než najde on ji? A zůstane věrná svému snoubenci, nebo podlehne citům k Falkovi, které se jí začínají vymykat z kontroly?


Stručné nastínění obsahu

V příběhu se setkáváme s tajuplnými Benátkami, ve kterých se objevují mrtvá těla mladých žen a hlavní hrdinka Cass chce za každou cenu odhalit tuto záhadu a najít jejich vraha. Vydává se proto ve společnosti mladého muže na vrahovu stopu, ztrácí svůj poklidný život a ocitá se ve víru zvláštních a nečekaných šokujících událostí.

Cassandra hledá smysl svého života, svoji lásku. Je zasnoubená, ale ne do toho, koho miluje. V příběhu můžeme vidět její smutek a trápení, protože nechce žít předurčený život bez lásky. Potkává ji štěstí, ale vše není tak docela bez mráčku a sama neví, co má dělat.

                                                           Dojmy a hodnocení

Čím si mě autorka získala, je naprosto perfektní vystižení atmosféry prostředí. Poznáváme pochmurné noční Benátky, ze kterých na vás dýchá strach a tajuplnost, ale i zábavu bohatých v různých dobových kostýmech a život kurtizán. V knize jsou naprosto jasně vidět rozdíly mezi bohatými a chudými lidmi.

Celá kniha je od začátku do konce propletena tajemstvím a záhadou.
Jediné, co musím knize vytknout, je zdlouhavost děje. Zajímalo mě, co se v noční době Benátek odehrává a kdo je hlavním viníkem, ale Cassandra většinu celé knihy řešila nechuť vzít si svého snoubence.


Jinak mě ale kniha opravdu bavila, protože byla za poslední dobu zajímavé rozptýlení od všech fantasy knih, které jsem četla. Ráda poznávám dobové zvyklosti a spojením se záhadným a tajuplným prvkem, šlo o velmi dobrý příběh a jsem zvědavá na pokračování této trilogie.9 komentářů:

 1. Toto bola pre mňa jedna z najlepších kníh minulého roka, kniha sa mi neskutočne bavila, bola proste perfektná a ja sa moc teším na dvojku :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také mě bavila a uvidíme jaký bude druhý díl :-) Děkuji za komentář :-)

   Vymazat
 2. hmm, myslím, že se po knize kouknu :) mohlo by to být zajímavé.

  OdpovědětVymazat
 3. O tejto som ešte ani nepočula. Možno by sa aj mne hodilo menšie rozptýlenie od fantasy. Navyše, myslím, že máme podobný vkus. Zlodejka kníh je aj moja obľúbená kniha :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud máme podobný vkus, tak si myslím, že by se ti líbit mohla, je taková záhadná :) Zlodějka knih je úplně nádherná! :-) Díky za komentář :-)

   Vymazat
 4. Tuto knihu vůbec neznám, ale Benátky, vraždy a záhady by mohly být fajn! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud se k ní někdy dostaneš, tak si jí určitě přečti, je pěkná :-)

   Vymazat
  2. Napsala jsem ji na seznam tak snad někdy :)

   Vymazat