pondělí 17. března 2014

Belladonna

Autor: Fiona Paul
Nakladatel: Egmont
Rok vydání: 2014
Žánr: román, historie

Anotace:
Cassandra Caravellová se snaží zapomenout na Falca, divokého malíře, který jí uloupil srdce, a znovu se sbližuje se svým snoubencem Lucou. Jenže zdá se, že i Luca má svá tajemství. Když ho uprostřed noci zatknou a odvedou vojáci, Cassandra se opět ocitá v nejistotě. Aby Lucu zachránila, musí za každou cenu najít Knihu věčné růže – jediný důkaz toho, že je nevinný.
Tak začíná Cassandřin výlet do Florencie, města, jehož obyvatelé si šeptají o případech vampyrismu a kde se odehrávají podivné večírky a tajná setkání Řádu Věčné růže. A čeká ji i další setkání s Falcem, který pracuje přímo pro mrazivě krásnou vůdkyni Řádu, samotnou Belladonnu.
Pozná tentokrát Cassandra pravdu, když se nechá vést svým srdcem? Jenže nic není, jak se zdá, a pravda může být nejsmrtelnějším jedem ze všech.Stručné nastínění příběhu

Příběh dokonale navazuje na první díl. Falco odjíždí do Florencie a Cass zůstává se svoji tetou. Neodjela
s ním, protože nechce opustit svou tetu a zničit pověst nejen svoji, ale i svých rodičů.
Hrdinka je tedy stále zasnoubená s Lucou, který je ztělesněním naprosté dokonalosti. Cassandra ho má ráda a vše se začne komplikovat, když si pro něj přijdou vojáci. Dívka je rozhodnuta zachránit svého snoubence a začne hledat veškeré důkazy pro jeho záchranu.

Překoná všechny nečekané překážky? Podaří se jí zachránit svého snoubence? A jakou roli sehraje v jejím životě Falco? To vše zjistíte, když si přečtete právě Belladonnu.


Dojmy a hodnocení

Po prvním díle s názvem Jed jsem byla zvědavá, co se s milostným trojúhelníkem Cass, Falco a Luca stane a jak bude příběh dál pokračovat. Už od prvních stránek s dějem rozhodně zajímavým mi bylo jasné, že mě druhý díl nezklame.

První díl byl spíše pochmurný, tajemný a záhadný. Druhý díl je naopak napínavý, plný zajímavých a nečekaných zvratů.

Kniha se opět četla velice pěkně. Fiona Paul píše výstižně,  zajímavě a chytlavě. Styl psaní této spisovatelky je mi čím dál více sympatičtější. Autorka opět krásně a poutavě vystihla atmosféru Benátek a tehdejší dobu.


„Zatímco se Sienou kličkovaly hlouběji do útrob trhu, začali na ni vzrušeně pokřikovat někteří prodavači a nabízeli jí vykuchané ryby nebo obrovské olihně. Napadlo ji, že pěkně oblečenou šlechtičnu tady asi moc často nevidí.“ (str. 20)

V tomto díle však poznáváme i prostředí Florencie. V knize jsou popsány tehdejší církevní problémy 
a náboženské předsudky. Autorka do příběhu zakomponovala i nelehké osudy tehdejších lidí.

Hlavní hrdinka od prvního dílu dospěla. Už se nejedná o váhající, nerozhodnou a vystrašenou dívku. 
Pro záchranu nevinného je nyní statečná Cassandra odhodlaná udělat cokoliv.

„Cass se přes látku živůtku dotkla svého přívěsku ve tvaru lilie. Luca jí zachránil život. Teď bylo na ní, aby ho ona zachránila jemu.“ (str.39)


Belladonna se mi líbila ještě více než první díl Jed, nebudu tedy s hodnocením knihy šetřit a už se nemůžu dočkat třetího dílu, ve kterém se budou dít určitě ještě napínavější věci. 

Samozřejmě nesmím opomenout pochvalu krásné obálky a celkové úpravy knihy, protože práce na těchto knihách je opravdu vydařená.
Za poskytnutý recenzní výtisk mnohokrát děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum.
Knihu si můžete zakoupit zde.Zdroj obrázků:
http://weheartit.com/linorswift_gomez
http://weheartit.com/entry/106595087/via/annayuelin


4 komentáře:

 1. Oh, mega závisť, túto knihu neskutočne chcem. Jed bol absolútne perfektný, hneď si ma získal a tohoto sa neviem dočkať :3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Až se k ní dostaneš, tak se máš opravdu na co těšit :-)

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. To jsem ráda, je to pěkná kniha a doufám, že se bude líbit i ostatním :-)

   Vymazat