úterý 25. března 2014

Nebezpečný kontrakt

Autor: Brett Hoffmann
Nakladatel: Fragment
Rok vydání: 2013
Žánr: detektivka

Anotace:

Konzultantka z Wall Street Stella Sartori provádí rutinní kontrolu obchodní společnosti. Neunikne jí však poznámka, která vede k jednomu archivovanému kontraktu. Během několika málo hodin je jasné, že nejde o jen tak ledajakou smlouvu a Stella se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Někdo ji pronásleduje, musí okamžitě zmizet.
Její kolega Jack Rogers, který má minimalizovat škody u klienta, z poznámek pochopí, že Stellu musí najít první on. Podaří se jim spojit síly a dokázat čtyřicet let starý případ korupce a vražd? Jaká tajemství skrývá smlouva z minulosti? 

Dávají se na útěk před něčím, co je může oba zničit...
  


Stručné nastínění obsahu

Stella Sartori, zaměstnankyně obchodní společnosti v New Yorku, objevuje u svého klienta velice zajímavý dokument. Rozhodne se, že prozkoumá, o co se jedná. To však netuší, že tímto rozhodnutím se ocitá před velmi nebezpečným nepřítelem, který je schopný udělat cokoliv pro to, aby tyto pro něj riskantní materiály získal zpět. Stella utíká i s dokumentem a na její stopu se vydává kolega Jack Rogers, který se bude muset rychle rozhodnout ke komu se přidá. Brzy zjišťuje, že jeho vlastní život visí na vlásku.
Špatné věci nikdy nezmizí a je jen otázka času, kdy vyplují na povrch, a o to se přesně Stella snaží.


„Teď už nejde jen o naše kariéry,co?“
„To ani náhodou. Gross hraje o všechno.“ (str. 184)Dojmy a hodnocení

Kniha mi přišla zajímavá už od první stránky, kdy se s autorem vracíme do roku 1967, abychom poznali historii tohoto příběhu a seznámili se s hlavními postavami, kterých se daný dokument týká. Následně se dostáváme do New Yorku v roce 2002 a společně s Jackem Rogersem se vydáváme hledat Stellu a zjistit, co se děje.

Na začátku se tedy objevuje více dějových linií – události dvou mužů na lodi v roce 1967, seznámení se s životem bystrého Jacka Rogerse a příběh odvážné konzultantky Stelly Sartori. To vše autor dokonale spojil a výsledný příběh je velice hezky promyšlený. Musím říci, že mě velice zajímalo, jak to se Stellou dopadne a jaký závěr knihy autor vymyslel.

Brett Hoffmann v příběhu vystihuje prostředí a majitele obchodních společností, sílu a moc peněz, manipulace s lidmi, důraz na kariérní růst a bezcitnost jedinců, pro které je kariéra nejdůležitější. Ukazuje čtenářům, co všechno může ovlivnit jeden list papíru, který se ocitne v cizích rukou.

Hlavní postavy působí velice reálně a přirozeně. Autor do příběhu zakomponoval i jejich minulost a čtenář se setkává s různými povahami lidí a jejich chováním.

Na stránkách této knihy jsou zachyceny šokující události, které v tu chvíli opravdu nečekáte. Kniha je plná napětí, akce a nebezpečí a hltala jsem jednu stránku za druhou, protože moje zvědavost pracovala na plné obrátky.

Nebezpečný kontrakt je první kniha, kterou jsem od tohoto autora přečetla. A rozhodně není poslední. Divím se, že jsem o této knize dosud pořádně neslyšela, protože se mi opravdu líbila a podle mě si zaslouží plné hodnocení.
 Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment.
Knihu si můžete koupit zde.

Zdroj obrázků:
http://weheartit.com/morgane2426
http://weheartit.com/lidia_ghassani


7 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Děkuji za komentář :) kniha je opravdu moc pěkná. Překvapilo mě ale, že nemá jinde tak vysoké hodnocení.

   Vymazat
 2. knížka nevypadá zle :) pěkná recenze :)

  OdpovědětVymazat
 3. Knížka vypadá dobře! Mají ji v Levných knihách, přemýšlela jsem o ní :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tam jsem viděla také knihu od tohoto autora, ale jmenovala se jinak :) Děkuji za komentář ;-)

   Vymazat
  2. No jo vidíš pravda, tam byl Závod se smrtí :)

   Vymazat