pondělí 28. dubna 2014

Hádův chrám

Autor: Rick Riordan
Nakladatel: Fragment
Rok vydání: 2014
Žánr: Young adult, fantasy


Anotace:

Čas se krátí… Bránu Smrti, tajemný průchod mezi světem živých a mrtvých ovládla Gaia se svými pomocníky. Zástupy nestvůr proudí na zem a chystají se převzít vládu nad světem. Přijdou Percy a jeho přátelé na to, jak bránu uzavřít? Dokáží se vrátit z hlubin Tartaru, nejtemnější části podsvětí, kterému vládne bůh mrtvých Hádes? Nebude to jednoduché! Řečtí a římští bohové nedokáží svým dětem pomoci a k Táboru polokrevných se blíží armáda římských polobohů, aby ho zničila. Sedm statečných hrdinů z proroctví musí znovu nasadit své životy za záchranu bohů, lidstva a celé civilizace.Stručné nastínění obsahu

Mladí hrdinové Leo, Hazel, Nick, Jason a Piper se vydávají na velice nebezpečnou a náročnou cestu. Jejich cílem je zachránit své přátele z podsvětí, do kterého musí vstoupit přes samotný Hádův chrám. O tom, že budou mít plné ruce práce a jejich životy budou v ohrožení, rozhodně není pochyb. Musí totiž ještě pomoci svým přátelům v táborech polobohů a přemoci své nepřátele. Překonají společně všechny nástrahy a hrozby, které na ně čekají?
„Hazel se zhluboka nadechla. Percy a Annabeth jsou naživu. Cítila to srdcem. Ještě pořád jim může pomoct, pokud se dostane do Hádova chrámu, jestli přežije úkol, před kterým ji Nico varoval….“ (str. 10)Dojmy a hodnocení

Rick Riordan nám představil již čtvrtý díl v sérii Bohové Olympu, který se opět těší úspěchu a tento autor je právem populárním a úspěšným spisovatelem. Riordanův styl je totiž čtivý, záživný a zábavný a v knize nechybí ani vtipné scény, které jsou opravdu povedené.

Tato kniha je nabitá dějem a o akční scény rozhodně není nouze. S hlavními hrdiny se ocitáme opět v nelehkých a obtížných situacích a sledujeme jejich odvážné kroky na nebezpečné cestě, kterou jim autor připravil.

Hlavní postavy jsou opět výstižné a příjemné. Stávají se z nich opravdoví hrdinové, kteří se nevzdávají. Jednou z vlastností, která jim rozhodně není cizí, je odvaha.

„Najdeme způsob, jak zastavit Gaiu,“ prohlásila Hazel. „Zachráníme přátele z Tartaru. Udržíme posádku a loď pohromadě a k tomu zabráníme Táboru Jupiter a Táboru polokrevných, aby se pustily do války. Zvládneme to všechno.“ (str. 31)

Kdo četl předchozí díly této série nebo sérii Percy Jackson, jistě dobře ví, že Rick Riordan do knihy zakomponoval mnoho fantastických zvířat a bytostí. Ač jsou tito tvorové výtvorem rozmanité fantazie, na čtenáře působí reálným dojmem a je radost sledovat jejich různé podoby a schopnosti. Na posledních stranách knihy si může čtenář ve slovníčku najít svou vlastní oblíbenou postavu a dozvědět se o ní základní informace.

Hádův chrám mě bavil od začátku do konce a toto rozsáhlé pokračování série o velice statečných mladých hrdinech se mi líbilo nejvíce z celé série Bohové Olympu, kterou u nás vydává nakladatelství Fragment. Pokračování autor připravuje na podzim tohoto roku a věřím, že své čtenáře rozhodně nezklame.

 Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment.
Knihu si můžete koupit zde.

Zdroje obrázků:
http://weheartit.com/seren_cho
http://weheartit.com/karolina_rigo_9

2 komentáře:

  1. Sérií Bohů z Olympu jsem upřímně řečeno ještě nečetla. A musím říct, že ani po přečtení anotace bych po ní neskočila.

    OdpovědětVymazat