neděle 6. dubna 2014

Zakázaná přitažlivost

Autor: Kateřina Petrusová
Nakladatel: Fragment
Rok vydání: 2014
Žánr: román pro ženy


Anotace:

Senátorova dcera Emily má po krk života ve skleníku a potají odjede do New Yorku. Záhy je však vypátrána a musí se rozhodnout: buď se vrátí domů, nebo zůstane, ale pod stálou ochranou nepřístupného bodyguarda Henryho Trovata. Emily je rozhodnutá Henryho přesvědčit, aby ji nechal být, vše jim však začnou komplikovat city a především děsivý vánoční dárek, který jí pošle neznámý šílenec.
                                       Překoná láska tak odlišných lidí věkový a společenský rozdíl, nebezpečí, které 
                                       Emily hrozí, a především Henryho zločineckou minulost?Stručné nastínění obsahu

Emily, dcera senátora Evanse, utíká od všech povinností a hlídaného soukromí do New Yorku. Její otec s tímto útěkem samozřejmě nesouhlasí a nakonec dochází společně ke kompromisu – může v New Yorku zůstat, pokud jí zařídí ubytování a bude ji doprovázet a hlídat bodyguard Henry Trovato.

„A objednal mi pokoj v hotelu. Teda nám. Apartmá. Jen já a Trovato. 
Já a Obřík. Já a King Kong. Kráska a zvíře.“ (str. 13)

Emily má však cíle jasné – nenechat svého otce vyhrát, zbavit se bodyguarda a vybudovat si svůj vlastní život. Tyto plány ale Emily brzy změní…Dojmy a hodnocení

Než jsem se pustila do Zakázané přitažlivosti, přečetla jsem si předchozí knihy od této autorky - Nebezpečná láska a Nepřítel mého nepřítele. Tyto knihy jsou neuvěřitelně čtivé, zábavné a jedním slovem skvělé. Výjimku netvoří ani Zakázaná přitažlivost.

Kniha je vyprávěna dvěma hlavními hrdiny, kterými tentokrát jsou Henry a již zmíněná senátorova dcera Emily.
Nechybí však zmínky a okrajové setkání se se známými tvářemi z předchozích dílů, za což jsem byla velice ráda.Autorka nás zavádí do nového prostředí, poznáváme vztahy mezi lidmi a různé, často i  nevlídné osudy jedinců. Obě hlavní postavy jsou naprostými protiklady, což se netýká jen vzhledu, ale právě i rodinným prostředím a zkušenostmi.

Kateřina Petrusová má jedinečný styl psaní, který vás chytne a prostě vás musí bavit. Je plný velice vtipných vět, které vás rozesmějí nebo alespoň vytvoří úsměv na tváři.

„Je to zatracenej, tvrdohlavej medvěd!“ (str. 130)


„Nevíš ani, kam tohle metro jede, protože jsi blběna, která vůbec nemyslí. Fakt skvělý. Vysokoškolsky vzdělaná kráva. To jsi ty.“ (str. 208)

U každé z autorčiných knih si říkám, že tahle možná bude tentokrát zklamáním, protože už nebude zachycovat osudy dřívějších hlavních hrdinů. Co když se jí nepodaří napsat něco tak skvělého, když tam bude vystupovat někdo jiný? Ale Katka to vždy dokáže a napíše další skvělou knihu, kde si nové hrdiny opět oblíbíte a knihu si s nadšením užíváte.

Zakázaná přitažlivost je velice pěkná kniha a Kateřina Petrusová se stala jednou z mých nejoblíbenějších autorek. Doufám, že se co nejdříve dočkáme nějaké další její knihy.


Za poskytnutý recenzí výtisk mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment.
Knihu si můžete koupit zde.
Zdroje obrázků:
http://weheartit.com/Kaatoke
http://weheartit.com/MonaIndie
http://weheartit.com/swatirishu


Žádné komentáře:

Okomentovat