pondělí 5. května 2014

Jako led

Autor: J. Lynn
Nakladatel: Baronet
Rok vydání: 2014
Žánr: New Adult

Anotace:

Jednadvacetiletá Sydney je zamilovaná do Kylera snad odjakživa. Jsou nejlepšími kamarády od té doby, co ji shodil na hřišti a ona ho donutila sníst bábovičku. Někdy během těch let se do něj opravdu hodně zamilovala. A jaký je v tom problém? Kyler je děvkař. Nikdy nezůstal s jednou holkou déle než pár nocí. Zatímco spolu studují posledním rokem na univerzitě, Sydney nechce ohrozit jejich přátelství tím, že by Kylerovi přiznala, že ho miluje.Kyler vždy vnímal Sydney jako nedosažitelnou. Znamená pro něj vše a je dokonalá. Své city k ní však stále ukrývá nebo směřuje na jakékoli další ženy. Ostatně Kyler bude vždy jen chudý kluk ze špatné čtvrti a Sydney ta jediná holka, kterou nikdy nemůže mít.Když ale spolu kvůli masivní sněhové bouři uvíznou v luxusním lyžařském letovisku, nic nedokáže zastavit jejich vášnivé city, aby se vydraly na povrch. Přežije jejich přátelství vzájemnou přitažlivost? A přežijí vůbec oni? Protože zatímco padá sníh, někdo je sleduje, a tak jim lyžařský výlet může změnit život víc než jen jedním způsobem.Stručné nastínění obsahu

Sydney je zamilovaná do svého nejlepšího kamaráda Kylera. Ten ale není žádný obyčejný a nesmělý mladý muž, naopak – Kyler je dívkami obdivovaný, v žádném případě nemá o sex nouzi a vypadá, že si tento stav svého života rozhodně užívá. Je ale pravda, že k nikomu nic necítí a chce si jen užívat? Samozřejmě, že ne a bude to s hlavními hrdiny ještě rozhodně zajímavé, protože se chystají na lyže a netuší, co vše se na horské chatě přihodí. A to ještě neví, že se tato každoroční událost může změnit v něco naprosto jiného, protože sebevědomého Kylera nemají všichni v okolí právě v lásce.„Potřebovala někoho, kdo na ni dohlídne, kdo se o ni postará, protože Syd… No, vyzařovala naivitu, která přitahovala různý kretény.“ (str. 20)


„Byla jsem Kylerova nejlepší kamarádka. A kvůli tomu mě nikdy nebude milovat tak, jako jsem já milovala jeho.“ (str. 27)


Dojmy a hodnocení

Jennifer L. Armentrout, která má na svém spisovatelském kontě již mnoho úspěšných knih, se tentokrát věnovala sérii žánru New Adult, a to pod pseudonymem J. Lynn.

Jako led je kniha, která je psaná o dvou hlavních hrdinech, se kterými si autorka bohatě vystačila po celou dobu. Oba hrdinové jsou natolik zábavní a příjemní, že by vůbec nevadilo, kdyby J. Lynn připsala několik dalších kapitol.

Příběh je psaný z pohledu Sydney i Kylera, proto je to pro čtenáře mnohem zajímavější, když zjistíte, jak může uvažovat váš protějšek.

Pravděpodobně si říkáte, že to bude klasický romantický příběh a máte pravdu. Musím vás však upozornit – nečekejte žádný nudný příběh bez špetky humoru a napětí, protože na nudu v knize Jako led není čas. Kniha je zábavná a zvláště v první polovině díla se opravdu zasmějte.

„Ušli jsme – nebo se šourali – asi metr, když jsem vrazila přímo do poštovní schránky. Zabručela jsem. 
„Ta kráva přede mě přímo skočila.“
Kyler se zastavil a potřásl hlavou. „Ty jsi teď riziko sama pro sebe.“
„Jsem v pohodě.“ Odmávla jsem ho, opatrně obešla tu podivnou neživou věc a střelila po ní temným pohledem. „Sleduju tě.“ (str. 74)

 
Příběh je ale i napínavý, protože situace na horské chatě zapadané sněhem není až tak růžová, jak to zpočátku vypadá a budete netrpělivě čekat, jak to s mladými hrdiny dopadne a co má s nimi autorka vlastně v plánu.

Jennifer L. Armentrout píše kvalitně, čtivě a záživně. Příběh vás pohltí. Nejde o žádnou „slaďárnu“ bez promyšleného děje. Určitě to není poslední kniha, kterou jsem si od této autorky přečetla a těším se na další knihy, které se ke mně dostanou, ať už v českém či anglickém jazyce.

Tato novinka a zároveň první díl ze série Frigid, kterou vydalo nakladatelství Baronet, si vaši pozornost určitě zaslouží a vřele doporučuji.
  

 


Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji nakladatelství Baronet.
Knihu si můžete koupit zde.
Zdroje obrázků:
http://weheartit.com/angelina_fashion
http://weheartit.com/claire_hanzlova


6 komentářů:

 1. moc pekna recenze. o knizce jsem uz slysela a taky jen v dobrem :)

  roo.rachel.1987@gmail.com
  SOUTĚŽ O ODZNÁČKY A KNÍŽKU
  http://rachel-roo.blogspot.cz/2014/04/velka-knizko-placickova-soutez.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kniha je opravdu pěkná, doporučuji :-) Děkuji za komentář! :)

   Vymazat
 2. Na knižku sa nesmierne teším, vyzerá super ! :)

  OdpovědětVymazat
 3. Já o knize neslyšela, ale nezní špatně, jen pro ní v mém nabitém seznamu nějak není místo! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Seznamy k přečtení jsou veliký, viď :) Naprosto chápu! :-)

   Vymazat