pátek 23. května 2014

Rozděleni časem - V pasti

Autor: Julie Crossová
Nakladatel: Fragment
Rok vydání: 2014
Žánr: Young Adult, fantasy


Anotace:
Jackson Meyer dokáže cestovat časem. Změnil tak minulost a zachránil život své životní lásce Holly. Stal se agentem tajné divize CIA nazvané Bouře. Jackson a jeho kolegové se dostanou pod palbu nepřátelské divize CIA Oko. Jackson zjišťuje, že svět kolem něho se změnil. Někdo ví o jeho vztahu s Holly vymazaném z minulosti a hodlá toho maximálně využít. Jejich životy se opět ocitají v nebezpečí…Stručné nastínění obsahu


Jackson udělal vše pro záchranu své přítelkyně Holly. Tento odvážný mladík dokáže totiž cestovat v čase a je tak schopný ovlivnit minulost. Nyní má ale před sebou opravdu nebezpečný úsek svého života. Musí bojovat proti nepřátelům, kteří se nezdráhají použít veškeré prostředky pro splnění svých cílů, a zároveň se snaží, aby Holly neobjevili a jeho činy tak nebyly naprosto zbytečné. Rozhodně tedy není pochyb o tom, že Jackson to nebude mít vůbec jednoduché.

„Mám plán, jak na ně nenápadně dávat pozor.“ Zamyšleně se zadíval přes moje rameno na stěnu. „Požádám jednoho důvěryhodného člověka, který zařídí, že si nikdo ničeho nevšimne. Ale musíš mi slíbit, že se nebudeš dívat na jejich e-maily, Facebook ani nic jiného, co se dá vystopovat. Je to jasné?“ (str. 8)Dojmy a hodnocení

Druhý díl trilogie Rozděleni časem je opravdu povedeným dílem. Autorka pojala téma cestování v čase velice pěkně a podařilo se jí napsat zdařilý a čtivý příběh, který jistě získal a ještě získá nemalé množství příznivců.

V knize nechybí dobrodružství a napětí a čtenáři se rozhodně nebudou ani chvilku nudit. V pasti je kniha plná akce, a proto se v díle nevyskytují žádné zdlouhavé a nezáživné pasáže, ale naopak jsme svědky celé řady důležitých a nebezpečných událostí.

Hlavní hrdina Jackson je sympatický chlapec. Nebyl by to ale pravý hrdina, aby nebyl statečný a nebojácný. Je ale také citlivým a čtenáři si ho jistě oblíbí a budou mu fandit. V příběhu sledujeme nejen jeho odvahu, ale také sílu lásky, kterou pociťuje a pro její záchranu je schopen udělat a obětovat vše.

„Holly bude v pořádku… bude šťastná. Zavřel jsem oči a představil si ji beze mě. Sám pro sebe jsem se usmál. Povede skvělý život. Fakt skvělý. S tímhle vědomím dokážu přežít hodně dlouho.“ (str. 15)Pokud jste četli první díl trilogie, druhý díl vás rozhodně nezklame a vřele jej doporučuji, protože oba díly jsou opravdu skvělé.                                      

Za poskytnutý recenzní výtisk mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment.
Knihu si můžete koupit zde.
Zdroje obrázků:
http://weheartit.com/onepaperaddict
http://weheartit.com/beautifullybookie_


Žádné komentáře:

Okomentovat