neděle 25. května 2014

Zátoka lží

Autor: Amanda Quick
Nakladatel: Baronet
Rok vydání: 2014
Žánr: román pro ženy, fantasy


Anotace:
V podivném světě zvaném Harmonie se na ostrově Rainshadow nachází záhadná Rezervace plná tajemství, jež byla ukrývána celá staletí, a pokladů, za které by někteří byli ochotní zabíjet…
Alice Northová má vzácnou schopnost dokázat, že věci kolem ní mizí, včetně jí samotné – je to dar, který se jí docela hodí při jejích kouzelnických představeních s prachovým králíčkem Houdinim.
Obchodní magnát Drake Sebastian je za denního světla slepý, téměř přišel o zrak při nehodě v laboratoři. Je však jediný, kdo dokáže Alice vidět, když zmizí – a navíc ji potřebuje.
Na ostrově Rainshadow se totiž ztratily dva nebezpečné krystaly ze Starého světa a způsobují zuřící paranormální bouře. Drake se domnívá, že Alice je klíčem k jejich nalezení, a navrhne jí, aby se tam vydali, ale pod podmínkou, že nejdříve uzavřou Příležitostné manželství.
Aliciny líbánky na Rainshadowu budou jistě nezapomenutelné, zvlášť když má ostrov – stejně jako vášeň mezi ní a Drakem – brzy explodovat…
Stručné nastínění obsahu

Alice je neobvyklá žena, která má paranormální schopnosti. Žije neustálým útěkem před minulostí, která ji pořád dohání. Vše se však změní, když ji vyhledá Drake Sebastian a požádá ji o pomoc při hledání dvou vzácných krystalů, které ohrožují ostrov Rainshadow. Na dobrodružné cestě za ztracenými krystaly se jim do pátrání staví nečekané překážky, ať už v podobě místního prostředí, nepřirozených záhadných tvorů či lidí, kteří mají zcela jiné úmysly. Najdou krystaly a nastolí pořádek? A co když se do celé situace připletou city?


„Zapojila smysly a povolala svůj talent. Nikdy se ještě nesetkala s nikým, kdo by měl stejné paranormální schopnosti jako ona – světelné talenty jakéhokoliv druhu byly vzácné. Ti, kteří byli natolik silní, aby zvládli to, co ona, byli považování za postavičky z pohádek.“ (str. 13)Dojmy a hodnocení

Zátoka lží je druhou částí z cyklu Ostrov Rainshadow. Ačkoliv jsem první část nečetla, nečinilo mi žádný problém seznámit se se všemi okolnostmi. Jedná se o ucelený příběh, který čtenářům představí neobvyklý svět, ve kterém se objevují lidé se zvláštními schopnosti a tvory, které v normálním světě zcela jistě nikdy nepotkáte. Autorka má opravdu bujnou fantazii, perfektně do děje tyto prvky zakomponovala a vytvořený svět působil poměrně reálně.

„Drake se zadíval k okraji plotu. Z temnoty mu pohled oplácely složené oči velikosti basketbalových míčů. Zářily ledově chladným ultrafialovým psi světlem. Tlama byla lemovaná dvěma čelistmi podobnými klepetům. Tělo bylo napuchlé a baňaté a neslo ho šest vytáhlých, kloubovitých nohou. Ta zatracená věc byla velká jako pes.“ (str. 93)


Děj knihy je svižný a dynamický. Amanda Quick je kvalitní spisovatelkou, která moc dobře ví, čím čtenáře zaujmout a v dané chvíli potěšit nečekanými událostmi. Příběh, který v knize zachytila, je nepředvídatelný, zajímavý a okořeněný milým humorem.

Hlavní hrdinové jsou sympatičtí lidé, které si prostě musíte oblíbit. Alice se musela poprat se svým osudem, sebrat odvahu a bojovat. Pro mnohé se tato žena stane inspirací, i přes to, že není obyčejnou ženou. Drake je okouzlující a odvážný muž, který je zároveň citlivý a skrývá v sobě pravého gentlemana. Neprozradím nic nečekaného, když vám řeknu, že milovníci romantických příběhů zde nepřijdou o pořádnou nálož vášně a citů.

Zátoka lží mě velice příjemně potěšila, ať už svým napínavým dějem, či hlavními hrdiny, které jsem si již po pár stránkách oblíbila. Pokud máte rádi dobrodružství, akci, nečekané zvraty, humor, ale i trable s láskou, Zátoka lží je tou správnou volbou.
 Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji nakladatelství Baronet.
Knihu si můžete koupit zde.


Zdroje obrázků:
http://weheartit.com/musella
http://weheartit.com/andreacornejoa
http://weheartit.com/eehlah


4 komentáře:

 1. To zní docela zajímavě, takovou knihu jsem dlouho nečetla :)

  OdpovědětVymazat
 2. Vůbec neznám, ale vypadá dobře :) jsem na ní zvědavá :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také jsem neznala a hlavně jsem čekala, že půjde úplně o jiný žánr. Byla jsem mile překvapena :-)

   Vymazat