středa 25. června 2014

Horror School – Podivné sestry

Autor: Charles Gilman
Nakladatel: Fragment
Rok vydání: 2014
Žánr: fantasy


Anotace:
Na téhle základní škole se stále dějí divné věci. Lidé se ztrácejí a zase se nečekaně objevují.
Jsou však trošku jiní. Jako podivné sestry Priceovy.

Robert Arthur a jeho kamarádi Glenn a Karina jsou opět na stopě silám zla. Ukazuje se, že ve škole jsou brány, které vedou do jiného světa. Do strašlivé dimenze obývané duchy a hrozivými nestvůrami. Učitelé a spolužáci jsou ve vážném nebezpečí. Pokud chce Robert se svými přáteli školu zachránit, musí nalézt dostatek odvahy a do jiného světa dobrovolně vstoupit. Dokáží se vrátit včas? A bude ještě cesty zpět?Stručné nastínění obsahu

Robert před šesti týdny přestoupil na Lovercraftovu základní školu, kde už stihl zažít nejedno velice zvláštní dobrodružství. V této škole není nic obyčejného a všedního, ale nachází se zde vstupy do nadpřirozeného světa a hemží se to zde hrůzostrašnými bytostmi. Robert s jeho kamarády, Glennem a Karinou, se snaží školu ubránit před armádou příšer, které ji chtějí získat pro svého pána, vědce Crawforda Tillinghasta. Podaří se jim tentokrát překonat sestry Sarah a Silvii Priceovy, které se do spárů šíleného vědce dostaly?

„Přešly k Tillinghastovi a ten se zmocnil jejich duší. Ty holky, co se vrátily, ve skutečnosti nejsou Sarah a Sylvia. Jsou to příšery v jejich podobě.“ (str. 11)
Dojmy a hodnocení

Podivné sestry jsou druhým dílem ze série Horror School, jejíž autorem je Charles Gilman. Opět smekám před autorovou fantasií, protože originalita tohoto tématu jistě zaujme nemálo mladých čtenářů.

„Teprve před měsícem odhalili, že jejich učitel biologie, profesor Goyle, je ve skutečnosti obrovský okřídlený démon jménem Azaroth. Ale Karina jim vysvětlila, že Tillinghastův zámeček uvnitř skrývá všechny možné druhy příšer – obrovský hmyz, slizké netvory, zuřivé bestie, zkrátka tvory, které si člověk ani nedovede představit. Nedokázali říct, čím sestry Priceovy skutečně jsou – jen věděli, že jsou silné, zlé a velmi nebezpečné.“ (str. 50)

V příběhu jsme svědky odvahy, důvěry a věrného přátelství mezi kamarády. Hlavní hrdina byl Glennem šikanován, ale po nedávných zážitcích ve škole se vztah mezi chlapci změnil v silné přátelství. Zároveň sledujeme problematiku puberty, protože mladíci jsou ve věku, kdy se jejich těla a způsob života mění. Robert je sympatickým hlavním hrdinou, jehož budou v příběhu mladí čtenáři rádi doprovázet.
 
Kapitoly jsou krátké, svižné a úderné. Autor neodbíhá od tématu a svou stručností od čtení rozhodně neomrzí. I přes to, že kniha má pouhých 128 stran, se setkáváme s dobrým příběhem plným nebezpečí a akce..

Kniha má povedené a neobvyklé zpracování obálky, která čtenáře bude přitahovat svou proměnlivou fotografií. Dílo v sobě ukrývá ilustrace, které věrně zobrazují děj a fantastické bytosti a perfektně tak doplňují představu záhadné základní školy.

Pokračování série Horror School mě nezklamalo a svým nečekaným a zdařilým závěrem mě nalákalo na třetí díl, kterého se snad u nás také dočkáme. Kdo četl první díl s názvem Šílený profesor, určitě nebude zklamaný a pokud jste tuto sérii ještě nečetli, zkuste to.


Za poskytnutý recenzní výtisk mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment.
Knihu si můžete koupit zde.
Zdroje obrázků:
http://weheartit.com/Suardani98
http://www.horrorschool.cz/

1 komentář: