úterý 10. června 2014

V ringu

Autor: Katy Evans
Nakladatel: Baronet
Rok vydání: 2014
Žánr: New Adult


Anotace:
Pověst nebezpečného muže provází Remingtona Tatea v ringu i mimo něj. Jeho tělo jako skála a syrová, zvířecí moc vzbuzuje šílenství v každé ženě, na kterou se podívá. Od chvíle, kdy ale spatří Brooke Dumasovou, touží jen po ní. Cítí, že má srdce zatížené temnou minulostí stejně jako on.


Stručné nastínění obsahu

Brooke se se svojí nejlepší přítelkyní Melanií vydávají na zápas v boxu. Z podívané v ringu však není nadšená, protože nesnáší cílené ubližování si. Poznává ale všemi obdivovaného boxera Remingtona Tatea, kterého všechny ženy milují a zbožňují. Působí na ni jako sebevědomý muž, který si jen rád užívá, přesto i ona sama začíná zažívat pocity známé všem ženám, které jsou Remingtonem posedlé.
Vše se změní v okamžiku, kdy ji slavný boxer vyhledá v davu a políbí a následně si ji najme jako vlastní fyzioterapeutku. Vzdá se Brook všech svých vlastních plánů a tuší vůbec, jak ji Remington dokáže změnit život?

„Násilí jsem nikdy neholdovala. Tohle nejsem já. Omráčeně vnímám všechny ty pocity, co mi bouří v těle. Chtíč, čistý a nefalšovaný chtíč.“ 
(str. 16)
Dojmy a hodnocení

Brooke nechce žádný vztah, chce si vybudovat svoji vlastní kariéru a má dojem, že muži by jí tato přání jen pokazili. Přesto ji Remington okouzlí svým vzhledem a chováním. V knize se setkáváme se změnou náhledu na život a poznání nečekaných vlastních tužeb. Žánr New Adult dodává celému ději a romantice na intenzitě. Jsme svědky niterných žádostivých pocitů hlavní hrdinky.

„A navzdory tomu, jak konzervativně jsem oblečená, se cítím zcela nahá. Nohy se mi třesou a mám pocit, jako by se na mě ten muž chtěl vrhnout. A vrazit ho do mě. Prosím, bože, takhle nesmím myslet; takhle přemýšlí Melanie. Znovu mě znervózní, jak se mi uvnitř tělo svírá touhou.“ (str. 16)

Katy Evans umožnila čtenářům nahlédnout do psychicky hlavních postav, poznat jejich smýšlení, dojmy a především pocity s láskou a vlastní sexualitou. Poukazuje na sílu citů, které dokáží člověka ovlivnit a změnit k lepšímu, ale také na trpělivost a oddanost. Remington prošel nelehkou minulostí, má psychické problémy, které se musí naučit ovládat, a v tom mu právě pomáhají hluboké city. Autorka v knize dokázala, že je možné trpělivostí a láskou, kterou je schopný partner poskytnout, zlepšit psychiku jedince.

„Máme dva různé Remingtony, jednoho domýšlivého, sebevědomého, a druhého černého. Remy černých dní má pořád dobré srdce, ale nejedná rozumně. Není sprostý a rozhodně není zlý. Ale je nepředvídatelný a násilnický a má ve zvyku ničit všechno, co mu přijde pod ruku, dokonce i sám sebe.“ (str. 187)

Celý příběh je psán z pohledu hlavní hrdinky. U těchto románů bývá zvykem, že se pohled hlavních hrdinů střídá. Katy Evans ale pohled Remingtona umístila až do Epilogu a udělala opravdu dobrý krok, protože jde o zajímavé zpestření nakonec a navnadí vás na další díl s názvem Šance. U nakladatelství Baronet se druhého dílu dočkáme již 18. června tohoto roku.

Pokud chcete mít při čtení neustále před očima vzrušující tělo boxera a máte rádi děj plný nejen jiskření, touhy, chtíče, ale i  hlubokých a něžných citů, příběh Brooke a Remingtona rozhodně doporučuji.  Za poskytnutý recenzní výtisk mnohokrát děkuji nakladatelství Baronet.
Knihu si můžete koupit zde.

Zdroje obrázků:
http://weheartit.com/thehumans
http://weheartit.com/valehdz02


3 komentáře: