sobota 19. července 2014

Hrej tajně

Autor: Emma Hart
Nakladatel: Galatea
Rok vydání: 2014
Žánr: New Adult


Anotace:
Aston Banks se nikdy nechtěl zaplést do vztahu s Megan Harperovou – ani té osudné noci. Od dětství ho pronásledují děsivé vzpomínky, se kterými není schopen se vypořádat. Ví, že právě ona by dokázala během chvíle prorazit ochrannou zeď, kterou kolem sebe postavil, aniž by si to uvědomil. Braden, Meganin dlouholetý přítel z dětství, nad ní drží ochrannou ruku, a ona ho rozhodně neměla v plánu zklamat tím, že si něco začne s Astonem. Když však pozná, že Aston není jen typický frajírek, jakým se zpočátku jevil, už není cesty zpět… Astonovo dětství bylo horší než si vůbec Megan uměla představit. Její láska je ale mnohem silnější než démoni, kteří ho dennodenně pronásledují. Ani Aston se už dál nedokáže lásce bránit, ale právě díky ní se může svým démonům postavit a porazit je. Konečně má šanci poprat se s tím, co je ukryto hluboko v jeho nitru… s tím, čemu už nikdy nechtěl čelit… s tím, čemu se tak dlouho vyhýbal. S tím vším se ale musí vypořádat tak, aniž by Braden něco zjistil… Uchovat jejich vztah v tajnosti nemohlo být nikdy těžší…

Stručné nastínění obsahu

Devatenáctiletá Megan touží po Astonovi, do kterého je již několik měsíců beznadějně zamilovaná. Před všemi své city drží v tajnosti, ale nyní je rozhodnuta, že s Astonem postoupí o krok dál a konečně se odhodlá k činům. Po společně strávené noci musí oba ale překonat nejen pocit zrady vůči svému nejlepšímu kamarádovi, ale především se musí vyrovnat s city k tomu druhému a rozhodnout se, zda mají jejich čerstvý vztah představit svým přátelům, nebo hrát tajně a nikomu nic neprozradit. A co teprve, když se Meganiny kamarádky rozhodnou najít jí přítele a domlouvají jí jedno rande za druhým?

„Oba hrajeme, aby nic nevyšlo na povrch. Oba hrajeme tajně.“ (str. 70)Dojmy a hodnocení

Druhý díl série The Game je pokračováním knihy Hrej hráčem, ve kterém byly hlavními postavami Braden a Maddie, kteří nechybí ani v pokračování, tentokrát ale ve vedlejší roli. Hlavní protagonisté jsou Megan a Aston, jejichž pocity sledujeme ze střídajících se kapitol dané osoby.

Dějová linie není v této knize vůbec složitá a propracovaná. Spíše se jedná o knihu o mezilidských vztazích, naplněnou city, emocemi a romantikou. Ani vážnější téma se však nevyhýbá tomuto dílu. Emma Hart poznamenala hlavního hrdinu Astona velmi složitým dětstvím. I když se tváří jako namyšlený mladík, který si chce jen užívat, ve skutečnosti se sám v sobě nevyzná a zažívá protichůdné emoce naplněné strachem, výčitkami a negativními zážitky.

„Jen proto, že se tvářím, jako by mi bylo všechno na světě u prdele, neznamená, že to tak opravdu je. Hodně lidí je jiných, než kým se zdají být, a já jsem jeden z nich. Vždyť ani sám nevím, co jsem vlastně zač. Tak dlouho jsem bojoval s tím, čím nechci být, že jsem si ani neuvědomil, čím bych být chtěl. Neměl jsem čas stát se tím, kým jsem mohl být.“ (str. 72)

Autorka na čtenáře Astonovu minulost nevychrlila najednou, ale postupně v průběhu knihy odhaluje střípky z jeho dětství a prostředí, ve kterém vyrůstal. Do románku mezi mladými lidmi velmi dobře zakomponovala tvrdou realitu a přiměla tak čtenáře, aby nad zmíněnou problematikou života přemýšleli a dává jim k tomu dostatečný prostor, než se k tématu opět vrací. Poukazuje na skutečnost, že krutá minulost každého jedince navždy ovlivní a potom záleží na daném člověku, zda přijme vzorce chování, které viděl, či se takovému chování bude naopak snažit vyvarovat a bude na sobě pracovat.

I když musím přiznat, že první díl série byl o něco lepší a záživnější, ani Hrej tajně není vůbec špatnou knížkou a autorka nám čtivou cestou ukazuje další lidské osudy a rodinné problémy. 

Další díl této série pro nás Galatea připravuje na podzim a těším se, jaký příběh pro nás autorka připravila, tentokrát pod názvem Hrej férově.


Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji nakladatelství Galatea.
Knihu si můžete koupit zde.


Zdroje obrázků:
http://weheartit.com/Camila_Pereyra
http://weheartit.com/TheFighter12


1 komentář: