pondělí 14. července 2014

Lásko, kde jsi?

Autor: Nick Spalding
Nakladatel: Fortuna Libri
Rok vydání: 2013
Žánr: román


Anotace:
Být svobodný nepřipadá Jamie Newmanovi moc zábavné, zvlášť tváří v tvář sexuálně agresivní rozvedené ženské nebo bohyni, která přesahuje jeho možnosti natolik, že by mohlo klidně jít o jiný živočišný druh. Nezapomínejme však, že ani pro dívku není hledání lásky žádnou procházkou růžovým sadem. Jen se zeptejte Laury McIntyreové, která se nedávno vypořádávala s nadrženým realitním makléřem a fanatickým cyklistickým nadšencem. Když do sebe Jamie s Laurou narazí (doslova), vypadá to, že by se na ně mohlo usmát štěstí – jenže nalezení toho pravého bývá někdy počátkem potíží…Stručné nastínění obsahu

Jamie Newman je dva roky sám a stále se mu nedaří najít tu pravou partnerku. I když je ze všech svých nevydařených schůzek zklamaný, hledání ideálního protějšku nevzdává. Se stejným problémem se potýká také Laura McIntyerová, osmadvacetiletá podnikatelka. Ani ona nemá štěstí v lásce a potkává muže, kteří jsou pro ni jedna katastrofa za druhou. Přátelé těchto dvou mladých lidí se jim snaží ze všech sil pomoci a neustále jim někoho dohazují. Netuší však, že někdy může být to nejlepší setkání zcela nečekané.
 
„Každý zažil špatné rande, Lauro. Musíš políbit spousty žabáků, než se jeden promění v Davida Beckhama se šlehačkou.“ (str. 49)

Dojmy a hodnocení

Ve své zábavné knize Lásko, kde jsi? autor Nick Spalding použil skutečné zážitky svých přátel a blízkého okolí. Jedná se o vtipné a často velmi bláznivé situace, které okořenil perfektním humorem a břitkou ironií.

I když jsou Jamie a Laura postavami zcela vymyšlenými, svými pocity, názory, zkušenostmi a jednáním v různých situacích, působí v celém příběhu naprosto reálně a přáli byste si se s nimi osobně potkat a zažít jejich humor naživo.

„Kromě toho, když volá muž, chceš se cítit alespoň trochu přitažlivě, i když on tě nevidí – když pro nic jiného, tak kvůli své psychice. V chlupatém modrém županu, obrovských menstruačních kalhotkách a s vystavenýma nohama chlupatějšíma než yetti má člověk k přitažlivosti asi tak daleko, jak je to jen možné.“ (str. 134)

V knize se jejich zážitky střídají formou deníkových záznamů. Můžeme tedy vidět náročné hledání partnera z pohledu ženy i muže a navíc se dozvíme jejich názory na daného potencionálního partnera, což může být pro mnohé čtenáře často poučné.

Nick Spalding se v tomto díle projevil jako kvalitní spisovatel, který svým počinem čtenáře opravdu pobaví. Jsem si jistá, že pokud čtenáři zažívají stejné trable s hledáním partnera, tato kniha jim dodá nový optimismus a potřebnou energii na další, často nelehkou cestu za svým ideálem. Autor v knize používá neobvyklé slovní obraty, které příběhu dodávají to pravé kouzlo a jestli se nebudete smát nahlas, úsměv na vaší tváři se jistě nesčetněkrát objeví.

„Graham zvedá kolo a začíná kontrolovat způsobené škody. Vidím rudě. „No, moc ti děkuju, ty elastickej onanisto! Mohla jsem se zabít a ty se staráš o tu svou světle oranžovou milenku!
„Tahle věc mě stále tři tácy,“ odporuje.
„Vážně? A kolik tě stál ten obleček? Kolik to v dnešní době stojí, aby ze sebe člověk udělal naprostý honipéro?“ (str. 59)

Ať už se ocitáte ve stejné nebo podobné situaci jako Jamie a Laura, nebo potřebujete zvednout náladu, určitě sáhněte po této knize a připravte se na smršť humorných zážitků hlavních hrdinů. Ne nadarmo je na obálce uvedeno „Bestseller k popukání.“

Skvělý příběh v knize Lásko, kde jsi? ode mě dostává plné hodnocení a těším na pokračování s názvem Láska na třetí.  
Za poskytnutý recenzní výtisk mnohokrát děkuji nakladatelství Fortuna Libri.


Zdroje obrázků:
http://weheartit.com/fashion_fllower
http://weheartit.com/sazykilla_inserillo


4 komentáře:

 1. Obálka je taká milá, jednoduchá a ani príbeh nevyzerá zle :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu, obálka je krásná a příběh je skvělý a velice vtipný, doporučuji :-)

   Vymazat
 2. Tak teď nevím, někdo to chválí jako skvělou srandu a někdo zase kritizuje, že je to hloupé a sprosté, tak teď tedy vážně nevím Peti :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je přesně to, co píšu v recenzi na pokračování této knihy - někomu se použité výrazy můžou zdát pohoršující, ale do té knihy to zapadá a celkový dojem pro mě byl opravdu perfektní a vtipný :-)

   Vymazat