úterý 22. července 2014

Lovec

Autor: Tom Wood
Nakladatel: Metafora
Rok vydání: 2012
Žánr: thrillerAnotace:
Zapomeňte na Šakala.
Zapomeňte na Viktora "Čističe".
Seznamte se s Tesseractem!
Někdo se živí lovem lidí. Jenže jiní loví zase jeho...
Je to nájemný vrah – muž bez minulosti a bez příjmení. Když se však jeho mise v Paříži tragicky zvrtne, Tesseract se náhle jako vypálená střela řítí přes čtyři kontinenty. Společnost mu přitom dělá jistá mladá dáma, příliš krásná, než aby se jí dalo věřit, a oba mají v patách nepřátele příliš mocné, než aby se jim dalo utéct.
Thriller je nabitý napětím, sexappealem a smrští dech beroucích akcí. Mistři svého řemesla nedávají svůj život lacino, ať už jsou to zločinci nebo agenti ruských výzvědných služeb. Když jde o ztracený arsenál, který by mohl zničit svět, je možné úplně všechno. Kdo je tu padouch a kdo hrdina?Stručné nastínění obsahu

Viktor se živí lovem lidí a jako nájemný vrah dostává další úkol – úkol zabít muže a  získat od něj flashdisk. I když tato akce působí zdánlivě jednoduše a bezproblémově, vše se dokáže naprosto zkomplikovat. Brzy ztrácí pevnou půdu pod nohama, sám se stává lovnou zvěří a má plné ruce práce, aby utekl svým nemilosrdným nepřátelům, kteří se nebojí vůbec ničeho. Dokáže to?

„Zbývalo jen uložit flashdisk někam na bezpečné místo a informovat prostředníka, kam ho dal. Nebyla to obtížná ani riskantní zakázka, spíš jednoduchá a nudná. Standardní zabití a získání žádané položky bylo hluboko pod jeho schopnosti, ale když byl klient ochoten zaplatit neskutečnou taxu za práci, kterou by zvládl i amatér, Viktor nic nenamítal. Přesto se mu na pozadí mysli ozýval jakýsi varovný signál, že to bylo až příliš snadné.“ (str. 7)

Dojmy a hodnocení

První díl série Krycí jméno Tesseract je plný akce, napětí a nebezpečí. Tom Wood ve své knize neuvěřitelně čtivě zachytil jednu akci za druhou. Bez adrenalinu by to nebyl ten správný akční thriller, a proto ho očekávejte pořádnou dávku.

Hlavní protagonista je lovec každým coulem. V krvi mu kolují lovecké instinkty, které nijak nedokáže potlačit a právě díky nim je ve své profesi nájemného vraha tak úspěšný. Chyby při plnění jeho úkolů jsou absolutně nepřístupné. Ke splnění jeho zakázek neodmyslitelně patří pracovat v utajení a umění měnit vzhled. Z vynikajících schopností tohoto profesionála byste si mohli jednoznačně vzít inspiraci.

„Vypadal elegantně, ale ne příliš moderně, dobře a zároveň obyčejně, sebevědomě, ale ne arogantně. Byl zapomenutelný.“ (str. 9)

V příběhu chvilku trvá vyznat se v doprovodných postavách a pracovnících jednotlivých společností a organizací, ale po začtení se si budete užívat celý příběh jedním dechem a budete buď Viktora za jeho spáchané činy nenávidět nebo mu držet palce. Já jsem Viktorovi držela palce a přispěl tomu i fakt, že vždy žil osamoceným životem bez přátel a i když se zaměřoval na svůj život profesionála, jeho osobní život byl opravdu bídný.

„Neměl žádné skutečné přátele, žádné opravdové spojence, jen hrstku známých. Byla to jedna z věcí, díky nimž přežíval tak dlouho. Čím méně se stýkal s okolním světem, tím méně byl v ohrožení. Teď se kvůli tomu ocitl v izolaci a zranitelný. Byl sám na útěku a neměl tušení, pro po něm lovci jdou. Bez ohledu na důvody mu bylo jasné, že šance na jeho přežití se s každou další hodinou zmenšují.“ (str. 146)

Milovníkům akce Lovce jednoznačně doporučuji. Budete se cítit jako v akčním filmu. Zvláště pro mužské čtenáře by mohla být tou správnou volbou, jak si zpestřit letní dny. Tak do toho J

  Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji nakladatelství Metafora.
Knihu si můžete koupit zde.
Zdroje obrázků:
http://weheartit.com/bambamland
http://weheartit.com/gulleitrustmart


Žádné komentáře:

Okomentovat