úterý 1. července 2014

Mezi nebem a zemí – Čekání na zázrak

Autor: Stacey Kade
Nakladatel: Fragment
Rok vydání: 2014
Žánr: young adult, fantasy, dívčí romány


Anotace:
Alona Dareová přebývá už přes měsíc v těle Lily "Ally" Turnerové. Lilyino tělo není tak aktraktivní, jako to její, a navíc se jí nedaří hrát sestru a dceru lidí, které skoro nezná. Trápí ji i to, že Will – na kterém jí záleží víc, než by chtěla – si přeje, aby se vrátila skutečná Lily. Stane se zázrak, Alona bude opět volná a Lily zůstane naživu? S pomocí duchařského média Malachiáše Velkolepého možná mají šanci na úspěch, ale odhalování pravdy se nelíbí tajemnému duchovi, který se před ničím nezastaví. I kdyby měl Alonu zničit...
Stručné nastínění obsahu

Alona je stále v těle Lily, Willově nejlepší kamarádce. Svého nového těla si moc neužívá a nemá z toho radost. Musí totiž předstírat, že je Lily, a to je pod dohledem nové rodiny opravdu náročné. S Willem mají před sebou nelehké úkoly – dostat Alonu ven z Lilyna těla a zároveň přimět duši Lily, aby se do jejího těla vrátila a byla naživu. Vše se ale naprosto zkomplikuje, když se do hry přimíchá ještě jeden duch a za každou cenu chce získat tělo mladé dívky.

„Takže, stručně řečeno, existovat jako Lily je průšvih. Problém, ze kterého se musím co nejdřív dostat, ale rozhodně dřív, než zase začne škola, teda do čtrnácti dnů. Vrátit se do školy jako Lily Turnerová – neboli jako třeťačka – by mohlo celou tuhle situaci ještě zhoršit.“ (str. 7)Dojmy a hodnocení

Závěrečný díl trilogie Mezi nebem a zemí perfektně navazuje na předchozí knihu s názvem Zamilované duše. Jedná se o čtivé ukončení celé trilogie. Stacey Kade píše svižně a své čtenáře dokáže zaujmout.

Dějová linie je naplněna zajímavými událostmi, kterých není málo. Čtenářky se u závěrečného dílu určitě nudit nebudou a naopak budou netrpělivě čekat, jak celou trilogii Stacey Kade zakončí.

„Neznáš mě, proto nevíš, čeho jsem schopná,“ prohlásila tónem, který nepřipouštěl námitku.
Páni. Tohle mi znělo děsně povědomě, jako něco, co bych ještě nedávno řekla já. Jestli je ta holka, ať je to, kdo chce, jen z poloviny tak paličatá jako já, natož stejně vzteklá… V hlavě se mi rozcinkal poplašný zvonek.“ (str. 116)

Musím podotknout, že předchozí díly byly lepší a záživnější, ale i tak se jedná o dobré zakončení celé série. Pokud jste sérii Mezi nebem a zemí ještě nečetli, vřele doporučuji. Jedná se o četbu, u které si odpočinete a s radostí přivítáte nové tváře knižního světa.

  Za poskytnutý recenzní výtisk mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment.
Knihu si můžete koupit zde.
Zdroje obrázků:
http://weheartit.com/tania_157
http://weheartit.com/Syki

Žádné komentáře:

Okomentovat