úterý 1. července 2014

Mezi nebem a zemí – Zamilované duše

Autor: Stacey Kade
Nakladatel: Fragment
Rok vydání: 2013
Žánr: young adult, fantasy, dívčí romány


Anotace:
Duše Alony Dareové se po nehodě vrátila zpět ze záhrobí. Nyní se na ni začínají obracet další zbloudilé duše a ona potřebuje pomoc. Dokáže najít společnou řeč s Willem - jediným člověkem, který jí slyší, ale o kterého předtím nezavadila ani pohledem? Potřebuje jeho pozornost opravdu jen kvůli ostatním nebo jí na Willovi záčíná záležet víc, než je ochotná si připustit?Stručné nastínění obsahu

Alona se stále v podobě ducha pohybuje mezi lidmi, a to ve společnosti Willa, chlapce, který je považován za podivína. Společně poznávají dívku, která má stejné schopnosti jako on sám a dokonce Willa v jedné velmi nebezpečné situaci zachránila. Právě díky této dívce Will poznává členy Řádu, kteří se zajímají o duchy a snaží se přijít na to, proč mu o nich jeho otec, po kterém tuto vlastnost komunikovat s duchy zdědil, neřekl. Mezitím se Alona nedopatřením dostane do těla Lily, která měla autonehodu a od té doby je v kómatu. Will má před sebou těžké úkoly. Dostane Alonu ven z těla své kamarádky?

„Tak jo, nejdůležitější je nepanikařit. Dobře. Prostě jsem uvízla v cizím těle! A mimochodem, ani ne v tom, které bych si sama vybrala.“ (str. 112)Dojmy a hodnocení

Zamilované duše jsou čtivým a zábavným pokračováním série Mezi nebem a zemí. Opět jsme svědky Aloniných vtipných myšlenek a názorů.

„Kdysi jsem vládla celé naší škole. Teď jsem mrtvá a skoro každý, koho znám, už odmaturoval. A já hystericky bulím… Zase. Můj posmrtný život je opruz.“ (str. 50)

Autorka opět skvěle poukázala na špatné lidské vlastnosti jako je sobeckost. I když se Alona snaží změnit svůj dosavadní pohled na svět a potlačit toto chování, ne vždy se jí to podaří a na vlastní kůži pociťuje důsledky.

První díl série Mezi nebem a zemí byl zaměřený spíše na Alonu a její seznamování se s tělem ducha a novým životem. Tento díl je věnovaný více Willovi, poznávání nových přátel svého otce a učení se rozlišovat dobro a zlo.

Nejedná se ale už o tak humorné a svižné vyprávění jako první díl Setkání s duchem. Tento díl je založený spíše na dějové stránce, která je více rozvětvená a je plná zvratů. Autorka také do díla zařazuje několik dalších nových postav, které pochopitelně mají svou důležitou úlohu v ději a celý příběh je tak rozvinutější.

Zamilované duše jsou pěkným pokračováním série a musím pochválit závěr knihy, který se autorce opravdu povedl.
  
Za poskytnutý recenzní výtisk mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment.
Knihu si můžete koupit zde.

Zdroje obrázků:
http://weheartit.com/transcripsts
http://weheartit.com/Leeisabeel

Žádné komentáře:

Okomentovat