úterý 1. července 2014

Narozen o půlnoci - Dračí znamení

Autor: Lucie Fiedlerová
Nakladatel: Fragment
Rok vydání: 2014
Žánr: fantasy


Anotace:
Daleko od lidí, skryté v horách, je tajemné a krásné místo – Dračí skály. Království, kde pospolu žijí lidé, elfové, trpaslíci a draci... 

Gabriel se narodil přesně o půlnoci v pátek třináctého. To ho předurčilo stát se zaklínačem: léčit lidi, používat magii a přivolávat draky. A také se stát králem Dračích skal. To se však nelíbí krásné Melisse, která si na roli královny zvykla a rozhodně se jí nehodlá vzdát. Kam až je ale schopna zajít?
Podivná úmrtí, intriky a kouzla začínají ohrožovat kdysi tak klidné a idylické místo. Gabriel a jeho kamarádka Nely se pustí do velkého dobrodružství. Odhalí toho, kdo v pozadí tahá za nitky? Nebude to snadné, ne každý je totiž tím, kým se zdá být. Gabriel, Nely a možná celé Dračí skály se ocitají v nebezpečí...

  Stručné nastínění obsahu

Přesně o půlnoci a ještě v osudný pátek třináctého, přesně tak, jak si jeho otec nepřál, se narodil Arturovi a Mary chlapeček. Jednalo se o prokletí, a proto musel být malý Gabriel ukryt. Zdědil moc a sílu zaříkávat draky a je předurčen stát se novým králem Dračích hor. Gabriel nemá před sebou lehký život a bude muset čelit mnoha překážkám a nástrahám, aby dokázal, že je pravým vládcem. Dokáže to?

„Kdo, nebo spíš co, je můj syn? Co to znamená?“ zeptal se roztřeseným hlasem Angely. Váš syn je zaříkávač raků, a jestli se nedostanete do tří dnů k Dračím skalám a jezeru, oba zemřete,“ odpověděla mu. (str. 17)Dojmy a hodnocení

Narozen o půlnoci je čtivým dílem Lucie Fiedlerové. Na mladou autorku se jedná o působivou a kvalitní knihu, kde není vůbec rozpoznatelný autorčin věk. Naopak v knize dokázala, že psát umí a své čtenáře dokáže skvěle zaujmout a zabavit.

Kniha čtenáře zaujme už od prvních pár stránek, ve kterých je děj v plném proudu a po zbytek knihy tomu nebude jinak.

„Zabiju tě, jestli mi to neřekneš!“ Melisiny nehty se začaly pomalu měnit v drápy, které lehce prošly Juliinou tenkou kůží. V jejích ústech se objevily ostré liščí zuby a její tělo začalo porůstat zrzavou srstí.“ (str. 159)

Jedná se o román plný intrik, touhy po moci, penězích a majetku, kouzel a magie. Jako ve správném dobrodružném románu, se i zde objevuje nespočet napínavých událostí. Děj naplněný akcí a napětím nenechá v klidu žádného čtenáře.

Tato kniha bude mít úspěch nejen mezi mladými čtenáři, kterým je právě určena, ale věřím, že zaujme i mnohé starší čtenáře. Domnívám se, že i vyšší věkové kategorii má rozhodně co nabídnout.
  
Za poskytnutý recenzní výtisk mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment.
Knihu si můžete koupit zde.
Zdroje obrázků:
http://weheartit.com/__WestCoast__
http://weheartit.com/andreia_chum
http://weheartit.com/eguananjay


2 komentáře:

  1. Moc pěkná recenze. :) Taky si myslím, že tato kniha má co nabídnout i starším čtenářům. :)
    Mně se moc líbila. :)

    OdpovědětVymazat