pátek 4. července 2014

Šance

Autor: Katy Evans
Nakladatel: Baronet
Rok vydání: 2014
Žánr: New Adult


Anotace:
V ringu nezastavitelný Remington konečně potkal tu pravou, jeho vztah s Brooke se brzy prohloubí – čekají spolu dítě. Stres z každého dalšího zápasu si však vybírá svou daň – hrozí, že o potomka přijdou. Brooke je přinucena ke klidu na lůžku, zatímco Remington se na opačném konci země snaží získat titul šampiona. Daleko od muže, jehož miluje, a v zajetí svých myšlenek se ale Brooke nevzdává a je rozhodnuta bojovat o lásku i o svou šanci na štěstí...Stručné nastínění obsahu

Dva měsíce už jsou opět Remington a Brooke spolu a jejich vztah nebyl nikdy lepší než teď. Oba září láskou a Remy je v nejlepší kondici za dlouhou dobu a připravuje se na šampionát. Tentokrát musí za každou cenu vyhrát. Mezi trénováním, zápasy a vášnivými souhrami s Brooke své zákeřné plány na zničení Remingtona spřádá a postupně naplňuje Škorpión, nejúlisnější bojovník ze všech. Povede se mu to? A co když se do toho ohlásí u Brooke něco naprosto nečekaného? 

„Remington po Škorpiónovi půjde. Je to dobrý chlap, s tím parchantem ale nebude mít slitování – a jestli dostane v ringu šanci ho zabít, tak ti na rovinu povídám, že to udělá.“ (str. 88)Dojmy a hodnocení

Pokračování knihy V ringu je opět skvělým dílem plným lásky, romantiky, vášně a chtíče, ale i pomsty a zrady. Oba hrdinové poznávají na vlastní kůži, jaké to je, když je někdo zradí a ublíží jim.

Remingtonova nevyzpytatelná povaha je jedním z důležitých témat, se kterým se v knize setkáme. Sledujeme psychické rozpoložení nebezpečného bojovníka a těžko ovládnutelné stránky jeho poruchy.

Tvrdí, že je můj, ale já vím, že jednu část Remingtona Tatea nikdo niky nezíská.“ (str. 16)

Téma lásky se nevyhýbá ani tomuto pokračování série. Tentokrát je však v centru pozornosti nejen láska mezi partnery, ale především láska rodičovská, jejíž problematika skutečně nabývá na intenzitě, a to nejen u Remingtona, který takovou lásku nikdy nepoznal.

Katy Evans svůj spisovatelský talent nezapřela a napsala ještě lepší dílo. Mezi její spisovatelské přednosti patří, že moc dobře ví, kterou linii příběhu má právě rozvinout a kdy má udeřit s něčím šokujícím, které děj obrátí vzhůru nohama. V jednu chvíli líčí jiskření mezi hlavními postavami, v té druhé zaútočí na nervy čtenáře skrze Škorpióna či jiné nevyzpytatelné události. Je naprosto jasné, kdo udává směr celého příběhu a s očekáváním sledujeme, co si pro nás ještě připravila. Musím ještě zmínit, že autorka umí bravurně vystihnout atmosféru daného okamžiku a nabudit své čtenáře k obdivování jejího díla.

Začátek knihy autorka opět jako u předchozí knihy doplnila o seznam skladeb, které jsou v knize zmiňovány a jsou nedílnou součástí hlavních hrdinů. Pokud si písničky k četbě skutečně pustíte, děj celé knihy si užijete na sto procent. Jedná se o pěkný nápad na doplnění díla.

Šanci doporučuji všem čtenářům, kteří četli první díl, rozhodně nebude litovat stráveného času nad knihou, protože se vám skvěle odmění. A pokud jste nečetli ani V ringu, nechápu, na co ještě čekáte, protože už v srpnu pro nás nakladatelství Baronet připravuje díl z pohledu samotného Remingtona  J


Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji nakladatelství Baronet.
Knihu si můžete koupit zde.
Zdroje obrázků:
http://weheartit.com/faithg1999
http://weheartit.com/olalyz166


6 komentářů:

 1. Ešte som nečítala ani V ringu, ale veľmi sa na ňu teším :)

  OdpovědětVymazat
 2. Chtěla bych si tuto sérii přečíst. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Já jsem četla obě knihy a musím říct, že jsem byla naprosto uchvácena! Recenze skvělá :3 a nemůžu přestat poslouchat Iris :3

  Můj web: http://lovefantasybooks.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Iris už budu mít navždy spojenou s těmito knihami :-) Děkuji za pochvalu a jsem ráda, že máme stejný názor ;-)

   Vymazat