čtvrtek 7. srpna 2014

Druhý hrob nalevo

Autor: Darynda Jones
Nakladatel: Beta
Rok vydání: 2014
Žánr: Fantasy, Paranormal, Thriller

  
Anotace:
Další originální „urban fantasy“, paranormální thriller, u něhož vám bude běhat mráz po zádech a zároveň se pořádně zasmějete. Humor je zapotřebí, protože když se stýkáte s nebožtíky, může vám to zkomplikovat život. Charley Davidsonová, kterou jsme poznali v Prvním hrobu napravo, je příležitostné soukromé očko a pracuje se zesnulými na plný úvazek. Tentokrát se snaží pomoct své nejlepší přítelkyni Cookie v hledání její nezvěstné kamarádky. A jako by toho nebylo dost, záhadný Reyes, „syn Satanův“, opustil své pozemské tělo a teď za Charley chodí jako duch. Je to nezbytné, protože jedině tak se podaří Charley ochránit před temnými démony, kteří jsou mnohem otravnější než mrtví lidé!
Stručné nastínění obsahu
 
Charley Davidsonová, mladá smrtka a soukromá vyšetřovatelka, se opět ujímá zajímavého případu. Tentokrát zmizela kamarádka její přítelkyně Cookie. To by sám o sobě nebyl až tak komplikovaný příběh, kdyby se do vyšetřování nezačali plést falešní agenti FBI, nový nebožtík a komplikovaný Reyes, který má starosti s mrtvými démony. Podaří se Charley vše vyřešit a zachránit nevinné životy?

„Strýček Bob překvapeně vykulil oči a pak si nechal nadiktovat jejich popis. „Tohle je vážná věc,“ řekl nakonec.
„To mi povídej. Musíme Mimi najít dřív než oni.“ (str. 71)
Dojmy a hodnocení

Druhý hrob nalevo je pokračováním téměř stejnojmenného prvního dílu První hrob napravo. Jedná se opět o čtivý příběh, který bude bavit zvláště mladé ženy a dívky, už jen proto, že hlavní hrdinkou a zároveň vypravěčkou je mladá žena, jejíž nedílnou součástí jsou svérázné názory a ostrý jazyk.

„Ať už to má pneumatiky, nebo varlata, budou s tím jenom potíže.“ (str. 63)

Darynda Jones opět svoji knihu nabyla akcí, i když plný náboj akce rozhodně nečekejte hned od prvních stránek.  Děj se totiž plynule rozjíždí, ale věřím, že v průběhu celého příběhu, si budete užívat nejen jednu nebezpečnou situaci za druhou, ale i přítomné napětí.

Autorka ani tentokrát neopomněla dát hlavní protagonistce do vínku humor, ironii a sarkasmus. Čtenářky, které se u knih rády pobaví, si zde rozhodně přijdou na své. Naznačují tomu už názvy či slogany jednotlivých kapitol nebo různé vtipné úvahy samotné Charley, která jimi hýří už od samého začátku příběhu.

„A tak jsem s dramatickým vzdechem odkopla peřinu s obrázky Bugse Bunnyho, spustila nohy na zem a s drobnými obtížemi je navlékla – protože ve dvě hodiny ráno nepřísluší smrtelníkům odívati se do žádného jiného oděvu – do připravených tepláků. Pak jsem si ale přece jen vzala jednu z těch krajkových push-up podprsenek, které jsem si poslední dobou oblíbila. Moje holky si v těžké chvíli zasluhovaly trochu podpory.“ (str. 15)

A protože Charley, ona uznávaná a zábavná smrtka, je mladá žena, která má také svůj osobní život, nemůže se ubránit romantice a jiskřením, které celému příběhu dodávají tu správnou „šťávu.“

„Hledala jsem v sobě sílu, abych ho zastavila. Tohle je vážně směšné, říkala jsem si v duchu. Můj naprostý nedostatek sebeovládání, pokud šlo o Reyese Farrowa, hraničil s ubohostí. Co na tom, že byl syn Ďábla pravděpodobně nejkrásnější bytostí, která kdy kráčela po nebeských pláních? Co na tom, i kdyby byl stvořen z žáru tisíce hvězd? Co na tom, že se při každém jeho dotyku moje kostra měnila na želatinu? Musela jsem se vzpamatovat. A k tomu jsem potřebovala začít myslet na něco jiného než na Reyesovy intimní partie.“ (str. 62)

Pokud jste četli první díl a zaujal vás, pokračování by vás nemělo zklamat a pokud jste ještě nečetli ani jednu knihu od Daryndy Jones a baví vás detektivní pátrání, trochu toho zla, paranormálna, romantiky, humoru a napětí, nebojte se a zkuste je.  Za poskytnutý recenzní výtisk mnohokrát děkuji nakladatelství Beta.
Knihu si můžete koupit zde.


 Recenze na První hrob napravo zde.


Zdroje obrázků:
http://weheartit.com/thehipsterhiddlestoner
http://weheartit.com/xxjudi


Žádné komentáře:

Okomentovat