středa 6. srpna 2014

Eragon

Autor: Christopher Paolini
Nakladatel: Fragment
Rok vydání: 2004/2012
Žánr: fantasy

Anotace:
Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou...

Stručné nastínění obsahu
 
Mladý chlapec nachází jednoho dne velice podivuhodnou a neobvyklou věc – dračí vejce. Nebylo by to ale pořádné vejce, aby se z něj nevyklubal drak a Eragon mu dá jméno Safira. Jejich životy se navždy mění a zanedlouho se společně vydávají za nebezpečím, které vládne celému království a Eragon nechce nic jiného než pomstu za svoji rodinu.

Dojmy a hodnocení

První díl tetralogie Odkazy Dračích jezdců je prvotinou mladého chlapce Christophera Paoliniho. Chlapec se zaměřil na žánr fantasy a stvořil krásný příběh, který je znám mnoha čtenářů po celém světě.

„Několik dlouhých minut zůstával Eragon ve střehu, ale jediné, co se na palouku pohnulo, byla mlha. Opatrně povolil tětivu a vykročil kupředu. V měsíčním světle jeho postava vrhala bledý stín přímo na kámen, u něhož se zastavil. Šťouchl do něj šípem a uskočil. Nic se ale nestalo, a tak ho opatrně zvedl. Ještě nikdy neviděl, aby příroda vyleštila kámen tak do hladka.“ (str. 10)

Příběh Eragona aSafiry nenechá žádného čtenáře na pochybách, že se nejedná o fantastický kouzelný svět, který máme tu čest poznat skrze stránky této knihy.

Mnoho čtenářů si tento magický příběh oblíbilo přibližně až od poloviny knihy. Mě však naprosto okouzlil již od samého počátku. Je pravda, že od druhé poloviny je příběh rozhodně více akčnější, napínavější a plný nebezpečí. Hltala jsem jednu stranu za druhou, ale velice mě bavilo sledovat vyvíjející se vztah mezi Eragonenm a krásnou dračicí Safirou už od úplného začátku.

„Po večerech spolu chodili na dlouhé procházky. Když našli mýtinu, Eragon se usadil u stromu a sledoval, jak se drak prohání ve vzduchu. Rád ho pozoroval při létání a mrzelo ho, že ještě není dost velký, aby na něm mohl jezdit. Často vedle něj sedával, něžně ho hladil po krku a cítil, jak se mu pod rukama uvolňují jeho šlachy a napjaté svaly.“ (str. 49)

 Kdo ještě nečetl tento příběh, který vás svým světem a dějem okouzlí a pohltí, rozhodně to napravte, protože za to stojí a už se těším na pokračování s názvem Eldest.
 Za poskytnutý recenzní výtisk mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment.
Knihu si můžete koupit zde.


Zdroje obrázků:
http://weheartit.com/Mimi_morin
http://weheartit.com/Eaco


Žádné komentáře:

Okomentovat