středa 6. srpna 2014

Křišťály moci - Věž zkázy

Autor: Michaela Burdová
Nakladatel: Fragment
Rok vydání: 2011
Žánr: Young adult, fantasyAnotace:
Ochráncem dalšího Křišťálu moci je poslední Pán ohně! Neilin od něho potřebuje křišťál získat. Proto se společně se svými přáteli vydává do nebezpečí Nar´doxu přímo do spárů Isgraëla, který touží po její smrti. Drak je ale otrokem zlé vůle a dobrovolně křišťál nevydá. Jak se s tím Neilin vypořádá?

Ibraxirové pohltili Smaragditt a naděje na záchranu se rozplynula. Království lidí padne. Zabrání tomu někdo? A co když na někoho z hrdinů čeká smrt?Stručné nastínění obsahu
 
Bitva mezi lidmi, Bílými a Temnými elfy je na vrcholu a dobro je ohroženo. Neilin dělá pro záchranu celé země vše co může a pátrá se svou družinou po zbývajících křišťálech a jeden z nich je přímo v Nar´doxu, obydlí nejhrozivějšího Temného elfa Isgraëla. Do cesty se jim staví čím dál více nebezpečných překážek a temných stvoření, ale nejhorší část úkolu je stále před nimi. Mezitím se Leja vydává na svou vlastní pěst najít svoji sestru. Setkají se dívky a zvítězí dobro nad zlem?

„No všichni víme, že máme namířeno přímo do jámy lvové, ale jak se tam vůbec dostaneme? Navíc je dost nepravděpodobné, že by si nás nikdo nevšiml. A o tom, že bude dráček spolupracovat taky silně pochybuji. Takže…když nad tím tak uvažuju… vlastně je to celé dost špatný nápad.“
Neilin se musela usmát.
„V jednom má R´Tiles pravdu,“ přidala se Ellnesa. „Jak se dostaneme do Nar´doxu a jak ven? Jak osvobodíme draka, Neilin?“ (str. 97)Dojmy a hodnocení

Již třetí pokračování série Křišťály moci, z pera české autorky Michaely Burdové, svým napětím opět nezklamalo. I když největší napětí v knize můžete čekat přibližně až od poloviny knihy, zaručuji vám, že potom nebudete téměř popadat dech.

Autorka se v tomto díle zaměřila nejvíce na vztah samotné hlavní hrdinky Neilin a nebojácného elfa Awrixela. Již v předchozích dílech jsme byli svědky jejich postupného seznamování se a rodících se citů k sobě, v tomto díle jejich vztah je klíčovým prvkem celého děje, protože Michaela Burdová s nimi tentokrát nemá žádného smilování a pořádně jim s jejich vztahem zatočí.

„Awrixel šel stále vpředu a ani se neohlédl. Neilin netušila, jak to mezi nimi teď je. Zdálo se jí, že napětí nezmizelo. Awrixel s ní od včerejšího rána nepromluvil jediné slovo. Byla z toho zmatená. Kdo se v něm má vyznat?“ (str. 97)

Kromě známé krajiny elfů, všemožných monster a jiných bájných tvorů, se v pokračování Křišťálů moci objevují pohádkové motivy. Tento prvek mě velice překvapil, ale příběh pěkně zpestřil a dodal mu na zajímavosti. 
„Co ode mě chcete? Proč jste mě uvěznila?“
„Už dlouho sem ke mně nezabloudil žádný živáček, děvenko,“ odpověděla stařena smutně. „Jsem osamělá a taky hladová!“zasmála se skřípavě a opřela se o dlouhou hůl. „Copak jsi ještě neslyšela, že lidské maso je ta největší pochoutka pod sluncem?“ (str. 95)

Čtivý příběh plný emocí a nebezpečí, to je třetí díl Křišťálů moci s názvem Věž zkázy a rozhodně vám jej vřele doporučuji.  
Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment.
Knihu si můžete koupit zde.Recenze na předchozí díly zde a zde.Zdroje obrázků:
http://weheartit.com/seymakaldrm
http://weheartit.com/skinny_little_bitch


Žádné komentáře:

Okomentovat