úterý 12. srpna 2014

Projekt Čistý - párování hlavních postav s jinými protagonisty z literárních děl

A máme tady další část projektu ke knize Čistý. Tentokrát bych se ráda zaměřila na poněkud jinou stránku tématu, který je přítomen v knize a naopak se soustředila na samotné hlavní postavy. Rozhodla jsem se, že by nebylo od věci se trošku pobavit a zamyslet se nad protějšky, které by se hodily k Pressie a Partridgeovi, tedy k hlavním postavám právě z již výše zmíněné knihy Čistý.Když jsem se zamyslela nad povahou a charakterovými vlastnostmi mladé hrdinky Pressii, v mysli se mi vybavil Peeta z Hunger Games. Oba na mě ve svých příbězích působili mile, a i přes nepřízeň jejich osudu dokonce často optimisticky naladěně. Dle mého názoru je tato mladá dvojice hodná, obětavá a mají právě podobné charakterové vlastnosti. Myslím, že by si spolu mohli rozumět.
Samozřejmě by se našlo mnoho jiných chlapeckých hrdinů, kteří by se k této dívce možná hodili lépe, ale nevybavuje se mi v současné chvíli žádný takový, který by nebyl již spárovaný s nějakou jinou dívkou.
Bylo by ale velice zábavné pozorovat Pressiu, jak se vyrovnává s osobnostmi jako je například Percy Jackson, Edward ze Stmívání, Draco Malfoy a mnoho dalších. Myslím, že by měla o zábavu postaráno a rychle utíkala pryč :-)


A koho dáme k Partridgeovi? Někoho „mile bláznivého“ jako Lola? To by mohl být opravdu zajímavý pár :-) I když Lola by se asi začala po nějaké době s tímto chlapcem nudit. Přeci jen Cricket je Cricket. Tris z Divergence by ho za chvíli pravděpodobně zabila, tak nějak nevím, kdo by se k němu hodil :-)Máte nějaké návrhy, která známá postava z knihy by se hodila k Čistému? A co říkáte na Pressiu a Peetu? Necháme jí ho nebo vyměníme za někoho jiného? :-)
Zdroje obrázků:
http://weheartit.com/StooonsBlue
http://weheartit.com/2drunkofLove


2 komentáře:

  1. Skvělý nápad tohleto párovaní..:) Sama bohužel nemůžu posoudit, protože knížku jsem ještě nečetla, ale chystám se na to.. :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkuji za pochvalu :-) těším se na tvůj názor na Čistého :-)

      Vymazat