pátek 26. září 2014

Remy

Autor: Katy Evans
Nakladatel: Baronet
Rok vydání: 2014
Žánr: New AdultAnotace:
Remington Tate, slavný bojovník ligy Underground, je záhadou svým blízkým i sám sobě. Jeho mysl je složitá i průzračně čistá, plná světla i temnoty. V jednu chvíli si vše pečlivě plánuje, v dalším okamžiku se vymkne kontrole. V životě má jedinou konstantu: nekonečnou touhu chránit, opatrovat a milovat Brooke Dumasovou.
Tohle je jeho příběh; od okamžiku, kdy ji poprvé spatřil a bez sebemenších pochyb věděl, že o ni a za ni stojí za to bojovat…
Stručné nastínění obsahu

Remington, úspěšný a tolik obdivovaný boxer, stojí před svým životním snem – bere si za manželku Brooke Dumasovou, jeho vysněnou dívku. Jeho nevyzpytatelná povaha, kterou poznáváme z jeho pohledu, se po narození jejich syna Racera zmírňuje a Remington poznává čiré štěstí a radost ze svého života.
„Nezakryla si tvář závojem. Při každém jejím kroku tak vidím její úsměv. Její obrovský, široký úsměv, kterým mi říká: Já tě sakra miluju, Remingtone Tate.
Tohle je žena, která se mnou stráví celej život.
A já strávím život jenom s ní.“ (str. 211)

Dojmy a hodnocení

Třetí kniha z pera autorky Katy Evans navazuje na předchozí díly V ringu a Šance. Tentokrát sledujeme příběh z pohledu samotného Remingtona Tatea. Jeho myšlenky, vnímání světa a zvláště Brooke čtenářům nezůstane utajeno.

S hlavní dvojicí se vracíme na samotný začátek jejich příběhu - na okamžik, kdy se seznámili, sledujeme vývoj vztahu a sílu lásky, kterou k sobě pociťují, ale také Remingtonovu složitou a často nevypočitatelnou povahu. Příběh doplňuje další postava, jejich půlroční syn Racer.

„Bože, oba jsou tak zatraceně dokonalí a oba jsou jenom moji. Někdy se na ně dívám přes celý pokoj a hruď se mi stáhne štěstím, když pozoruju, jak si spolu hrají. Brooke má nějaký šestý smysl a pozná, když se na ni dívám. Vždycky vzhlédne a oči se jí třpytí štěstím a radostí. Vždycky k ní dojdu, oba je zvednu a políbím.“ (str. 235)

Kapitoly se nepravidelně střídají ze současnosti, kdy se ocitáme těsně před svatbou a z minulosti, kdy tedy sledujeme celý příběh z mužského pohledu. Kniha nezůstává svou čtivostí pozadu od předchozích dílů a je opět velice zdařile přeložena. Bylo zajímavé vše znovu sledovat z jiného úhlu pohledu, ale musím přiznat, že kapitoly ze současnosti a samotné svatby mě bavily více, i když jich v knize tolik nebylo. Příběh Remyho mě opět potěšil a získává si ode mě pěkné hodnocení.

Za poskytnutý recenzní výtisk mnohokrát děkuji nakladatelství Baronet.
Knihu si můžete koupit zde.


Zdroje obrázků:
http://weheartit.com/buttercup111
http://weheartit.com/maybeth_calix


1 komentář:

  1. Já tuhle trilogii ještě nezačala, ale V ringu bych si moc ráda v nejbližší době přečetla, když to všichni tak chválí :)

    OdpovědětVymazat