středa 22. října 2014

Buď se mnou

Autor: J. Lynn
Nakladatel: Baronet
Rok vydání: 2014
Žánr: New AdultAnotace:
Tereza Hamiltonová prožívá drsný rok – zamilovala se do nejlepšího kamaráda svého staršího bratra. Jase s ní ale nepromluvil od té doby, kdy jí věnoval opravdu úžasný, dech beroucí polibek, takový, co vám změní život. Tereza se právě vymotala z příšerného vztahu a navíc jí hrozí, že kvůli zranění bude muset dát sbohem taneční kariéře. Nastal čas na plán B – vysokou školu. Možná tak dostane šanci přesvědčit Jase, že jí jeden polibek nestačí...
Stručné nastínění obsahu

Tereza Hamiltonová, mladá vysokoškolačka, má za sebou pár pěkně nepříjemných věcí. Zranění
kolena jí totiž zabránilo v taneční kariéře a s muži nemá právě ty nejlepší a nejpříjemnější zkušenosti. Nejen, že se musí vypořádat se svou minulostí a vyrovnat se s nesplněním svého vysněného povolání, ale především se musí soustředit na přítomnost a zamyslet se nad svými city k nejlepšímu kamarádovi Jasovi, kterého nemůže pustit z hlavy. Cítí Jase k Tereze to samé?

„Obrnila jsem se proti prudkému výbuchu svého srdce. Tohle bylo ono. I když si Jase myslí, že jsem krásná a přestože se mu líbím, nic s tím neudělá. Jestli to bylo kvůli Camovi nebo něčemu jinému, pak cokoli, co ke mně cítí, nestačí. Nezáleží na tom. Můžu být jeho kamarádka. Stejně jsem neplánovala zůstat tady dlouho. Jestli mě doktor uschopní, dokončím semestr a potom zamířím zpátky do studia.
Jase… Jase se stane jenom vzpomínkou.“ (str. 45)

Dojmy a hodnocení

Buď se mnou je v pořadí již třetí u nás vydanou knihou z pera J. Lynn. Stejně jako byly skvělé její předchozí dvě knihy Jako led a Počkám na tebe, příběh skrývající se pod jménem Buď se mnou je také velmi vydařený.

Autorka se ve svých příbězích zaměřuje na mladé protagonisty, jejichž život se skládá především ze starostí s láskou a partnerskými vztahy. Tentokrát však do příběhu zahrnula také zklamání z nesplněných vysněných ideálů a cílů i problematiku domácího násilí.

„Od chvíle, kdy mě Jeremy poprvé uhodil, až do toho posledního incidentu uplynulo deset měsíců. Deset měsíců jsem to držela v tajnosti, skrývala modřiny a přemýšlela, čím jsem si to zasloužila.
Deset měsíců, které jsem nikdy nechtěla prožít znovu.“ (str. 103)

 
Nejedná se tedy o žádná veselá témata a kniha je místy opravdu smutná. J. Lynn se ale také dokáže podívat na život i z té veselejší stránky a své čtenáře pobaví a povzbudí. Svým čtenářkám v tomto díle dokázala, že i když život nebývá vždy veselý a spravedlivý, všechny nevydařené věci v životě mají svůj účel a na každého čekají v životě i ty dobré věci.

Román o lásce, přátelství, vysokoškolském životě a vztahy mezi lidmi je napsaný čtivou, odlehčenou a často humornou formou, která je tou správnou volbou při popisování těchto skutečností a bude nutit čtenářky pokračovat dál. Tereza je sympatická hrdinka, která působí naprosto reálně a budete jí držet palce a Jase si prostě musíte také oblíbit.

Pokud stále váháte, zda si máte od této autorky něco přečíst, Buď se mnou je kniha, která vás určitě zaujme a stráveného času u tohoto literárního díla rozhodně nebudete litovat.

Za poskytnutý recenzní výtisk mnohokrát děkuji nakladatelství Baronet.
Knihu si můžete koupit zde.
Zdroje obrázků:
http://weheartit.com/maligato
http://weheartit.com/Maria_Gr_4

Žádné komentáře:

Okomentovat