pondělí 20. října 2014

Dračí oči - Černý jezdec

Autor: Kristina Hlaváčková
Nakladatel: Fragment
Rok vydání: 2014
Žánr: fantasy

Anotace:
Princezna Elena se po osmi letech vrací domů. Život jí komplikují otravný učitel tance a matka, která hodlá dokončit její královskou výchovu. Krátké období spokojeného klidu však začnou narušovat útoky zákeřných létajících ještěrů a dalších nepřátel. Válka je na spadnutí. Armáda Berberů, černých jezdců se zahalenou tváří, se začíná připravovat na boj. Elena touží vyrazit s nimi, ale děvčata přece do války nepatří. Jedině snad ... kdyby o tom nikdo nevěděl?

Kolotoč nebezpečí, intrik, zrady a pradávných tajemství čím dál tím víc směřuje Elenu k jejímu předurčenému osudu. Dokáže čarodějka odolat tlaku a rozhodnout se správně? Pomůže kéralským národům k vytouženému míru, nebo se nechá zlákat mocí a uvrhne je do zkázy?
Stručné nastínění obsahu

Mladá dívka Elena, princezna a budoucí královna, by nejraději neustále bojovala a běhala venku. To jí ale nedopřeje její matka, která jí zařídí učitele tance, který se jí má věnovat a naučit ji správného chování mladé dámy. Elena s nastalou situací není ani trochu spokojená a když se její země ocitá v ohrožení, je rozhodnuta bojovat. Její boj ale teprve nastane, když se bude muset rozhodnout, jak naloží nejen se svým osudem, ale především s osudem kéralských národů.


„Velké nebezpečí, pro které zvířecí říše neměla jiný lidský ekvivalent než děs. Šířil se od Černých hor. Byl tak silný, že před ním prchala dokonce i zvěř. Od Černých hor postupovaly armády skřetů, trollů, vrrků i lidí. Zdánlivě nesourodé skupiny rozsévaly po krajině zkázu, plenily, vraždily, pálily. Kde nepřicházely útoky ze země, přicházely ze vzduchu.“ (str. 97)
Dojmy a hodnocení

Dračí jezdec je pokračováním knihy Dračí oči – Čarodějka, jehož autorkou je Kristina Hlaváčková. Autorka ve svém pokračování opět přivádí čtenáře do svého stvořeného světa plného fantastických tvorů a bytostí. Sledujeme kroky hlavní postavy Eleny, jejích přátel i nepřátel.

Kristina Hlaváčková na své čtenáře i v pokračování dokáže zapůsobit čtivým a svižným stylem, kde, jak už to u fantasy žánru bývá, nechybí pořádná dávka napětí a akce. Musím však zmínit a rozhodně přičíst autorce k dobru, že příběh je místy okořeněný špetkou humoru, která jej odlehčí a čtenáře pobaví.

„Jsem zvědavá, jestli se budeš taky tak dobře bavit, až mi blafnou saze a hodím s ním přes místnost nebo mu podpálím tu kostnatou zadnici.“ (str. 13)


Kniha si u mě získala pěkné čtyři hvězdičky. Pokud jste četli předchozí díl a zaujal vás, pokračování Černý jezdec by mělo patřit do vaší knihovničky.

Za poskytnutý recenzní výtisk mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment.
Knihu si můžete koupit zde.
Zdroje obrázků:
http://weheartit.com/BelindaCube
http://weheartit.com/CelestialBloodshedŽádné komentáře:

Okomentovat