neděle 19. října 2014

Kočičí gen

Autor: Thomas C. Brezina
Nakladatel: Fragment
Rok vydání: 2008/2014
Žánr: young adults
Anotace:
Dokáže vidět ve tmě. Je jiná a zvláštní…

Katie je patnáct let a po smrti svých rodičů bydlí s babičkou a strýcem na malém ostrově. Její, do té doby poklidný život, se však začne komplikovat. Dějí se totiž divné věci. Kdykoliv se ocitne v ohrožení, zježí se jí vlasy, daleko lépe slyší a pohybuje se mrštně jako šelma.
Ukazuje se, že kromě lidských má v sobě i kočičí geny. Všechno se najednou obrací naruby. Babička je obviněna z vraždy a Katie zjišťuje, že se smrtí jejích rodičů není vše tak, jak si až dosud myslela...

Napínavý příběh o lidech mezi námi, kteří jsou na první pohled zcela obyčejní, ale ve skutečnosti skrývají obrovské tajemství.
Stručné nastínění obsahu

Patnáctiletá Katie žije po smrti svých rodičů pouze s babičkou a strýčkem. Její život se zdá být po smrti rodičů celkem normální a ničím neobvyklý. To se ale brzy mění a Katie na sobě začíná pociťovat zvláštní změny. Nejedná se o změny, které pociťují dívky v jejím věku, ale její tělo se začíná měnit velmi neobvyklým způsobem. Projevují se u ní kočičí geny a po rozbalení nečekaného balíčku se její život začíná obracet vzhůru nohama.

„Balíček, který zcela změní život mnohých obyvatel ostrova.
Balíček, který vnese světlo do tajemných záležitostí, jež měsíce nebo dokonce roky zůstávaly skryté v temnotě.
Balíček, který přinese radost, ale také smrt.
Balíček pro Katie Collinsovou.“ (str. 10)

Dojmy a hodnocení

Nové vydání Kočičí holky nese název Kočičí gen a pochází z pera Thomase C. Breziny. Tento autor se zaměřuje na literaturu pro děti a mládež a ani u tohoto příběhu tomu není jinak.

Kočičí gen je velmi čtivý příběh plný akce, který disponuje krátkými a údernými kapitolami. Spisovatel totiž moc dobře ví, že mladí čtenáři poměrně brzy ztrácí při čtení pozornost, a proto jsou jeho kapitoly svižné a dostatečně zábavné.

„Laura řekla tak tiše, aby ji slyšela jen Katie: „Zavřeme Bellinga do sklepa a budeme mu házet jídlo dírou ve zdi. To bude velký přínos pro budoucnost naší školy.“
Katie se musela tak silně kousat do rtu, aby se nerozesmála, až jí z něj začala téct krev.“ (str. 24)


Hlavní hrdinové jsou mladí patnáctiletí lidé, kteří se pohybují ve školním prostředí. Mladí čtenáři se s patnáctiletou Katie a jejími spolužáky dobře pobaví a s popsaným prostředí se dobře ztotožní. Z těchto důvodu bych knihu Kočičí gen doporučila spíše mladší generaci a mohu jim zaručit, že si autorův styl psaní oblíbí.
  
Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment.
Knihu si můžete koupit zde.Zdroje obrázků:

http://weheartit.com/lepipeh
http://weheartit.com/EmmaGique


Žádné komentáře:

Okomentovat