pátek 10. října 2014

Nemravné známosti

Autor: Sylvia Day
Nakladatel: Beta
Rok vydání: 2014      
Žánr: román pro ženy

Anotace:
Známá spisovatelka láká čtenáře na tři romantické smyslné povídky z prostředí předviktoriánské Anglie, která nebyla zdaleka tak nevinná, jak by se mohlo zdát. Mladí bohatí hrdinové, aristokraté a aristokratky, se setkávají s partnery, k nimž by se za normálních okolností ani nepřiblížili, a zjišťují, že srdce si společenských konvencí nevšímá. Olivii vybral ženicha otec a ona se teprve po svatbě dozvídá, že její manžel je proslulý mořský pirát, lady Julienne pronikne v pánském přestrojení do klubu pro gentlemany, kde se zamiluje, a ve třetí povídce se Juliennin urozený bratr Hugh zblázní do krásné a nezávislé Charlotte.

Stručné nastínění obsahu
 
Tři povídky, tři ženy, tři různé milostné vztahy. Předviktoriánská Anglie je historickým pozadí romantice a vášni, která hraje u Olivie, Julienne i Charlotte klíčovou roli. Hlavní hrdinky v sobě objevují nikdy nepoznanou vášeň a touhu, která jim měla být podle společenských konvencí téměř utajena.

„Olivia zavrtěla hlavou. Titul byl důležitý pro jejího otce. Ona nechtěla od manželství nic jiného než vášeň, stejnou, jakou prý sdíleli její rodiče. „Otec si přál, abych si vzala lorda Merricka. Nemohla jsem to odmítnout.“ (str. 19)


Dojmy a hodnocení

Kniha Nemravné známosti svým čtenářům předkládá tři erotikou nabité povídky, které jsou čtivé již od první věty. Oceňuji, že povídky spolu souvisí a dá se říci, že na sebe navazují. Dějová linie je svižná a poutavá, protože Sylvia Day od samého začátku každé povídky neztrácí čas s žádnými zbytečnostmi. Bez ostychu a delšího poznávání protějšků hlavních protagonistů, útočí na své čtenářky textem plným erotiky, vášně a akce.

Byl úžasný. Stál před ní úplně nahý a neměl jedinou chybičku. Byl samý sval, napjatý touhou, vzrušený na pokraj snesitelnosti – jen se na něj dívala a sbíhaly se jí sliny.
Odtrhla pohled od té nestoudné erekce a zadívala se do pronikavých modrých očí. „Takže mě chceš?“ (str. 47)

Není dobré v této knize očekávat výrazněji rozvitou dějovou linii. Dílo Nemravné známosti je vhodnější spíše jako odpočinkové čtení, u kterého nemusíte příliš přemýšlet. I přesto je každá povídka naplněna příjemným prostředím a zajímavými neobvyklými komplikacemi, které mohou milostné vztahy a rodinné situace doprovázet.

V příbězích se často objevují výrazy, které se v běžné mluvě spíše neobjevují a nepoužívají. Rozhodně jsou však v tomto žánru literatury na pravém místě, protože děj patřičně a vhodně okořeňují.

Pro ženy, které mají rády erotické romány plné vášně, bude tato kniha jako stvořená a jsem si jistá, že přečtení Nemravných známostí nebudou litovat. 
  Za poskytnutý recenzní výtisk mnohokrát děkuji nakladatelství Beta.
Knihu si můžete koupit zde.Zdroje obrázků:
http://weheartit.com/piasshitshow
http://weheartit.com/Telma_r


Žádné komentáře:

Okomentovat