pondělí 20. října 2014

Poslední čarodějka - Mlžné kameny

Autor: Christoph Marzi
Nakladatel: Fragment
Rok vydání: 2014
Žánr: fantasy


Anotace:
Catalina Soleado má nebezpečné nadání. Dokáže měnit svět jedním tahem pera. Její schopnosti by rády zneužily stíny, které začínají ovládat svět. Pronásledována tajemnými kreaturami z písmen, šelestícími mozaikovými hady a létajícími galeonami utíká Catalina do Malfurie. Magického útočiště pro čarodějky, které se vznáší v oblacích, obklopeno vírem z havraních pírek. Pocit bezpečí si však vychutnává jen krátce. Pokud chce zachránit ty, na kterých jí záleží a zastavit invazi stínů, musí Malfurii opustit a cestovat tam, kde možná najde odpovědi na otázky, které zatím zůstávají zahaleny v temné mlze…
Stručné nastínění obsahu

Catalina nemá jednoduchý osud. I když se zdá, že její magické schopnosti jsou výhodou, opak se ukazuje být pravdou. Catalina se ocitá v nebezpečí před stíny, které se chtějí zmocnit jejích nadpřirozených schopností. Její jedinou cestou k zachráně nejen sama sebe, ale i svých blízkých je zastavit stíny a hledat odpovědi na otázky, které ji určí její další cestu a odhalí důležité odpovědi, po kterých stále pátrá. Zvládne Catalina tuto náročnou cestu?

„Stará čarodějnice ji nespouštěla z očí a Catalina měla náhle pocit, že před ní ještě něco skrývá. „A jaká je příčina toho všeho?“ zeptala se.  „Muší přece existovat nějaká příčina, proč se tohle všechno stalo! Co za tím vězí?“
Agata la Gataza se posadila do křesla a její strnulý výraz se proměnil v úsměv. 
„Jsi chytrá, děvenko,“ pravila uznale. „A máš odvahu.“ (str. 72)
Dojmy a hodnocení

Pokračování trilogie Poslední čarodějka s podtitulem Zpívající město je zajímavým dílem, které mnohé mladé čtenáře zaujme netradičním pojetím fantastického světa a vystiženým prostředím. Kromě Malfurie se totiž hlavní hrdinka dostává do Lisabonu. 

Sledování dalších kroků a nebezpečného osudu mladé malířky map, jejích přátel a vystižených magických prvků je poutavé a čtivé.

„Catalina polkla. Musela myslet na ty živé stíny, před nimiž prchala, až nebylo kam. Na starého Márqueze, svého učitele, na knihovníka Firnise a všechny další, kterým se stíny usídlily v očích. Catalina je nedokázala zachránit, navzdory svému nadání. Naopak - byla to ona, kdo jim přinesl zkázu a zmar.“ (str. 21)

Catalina je hlavní hrdinka, která čtenáře pobaví a budou jí držet palce. Těším se na závěrečný díl trilogie, které nese název Královna stínů. Myslím, že se máme ještě na co těšit.

Druhý díl trilogie, kterou znovu vydává nakladatelství Fragment doporučuji především mladším čtenářům, kteří neočekávají žádné propracované a složité dílo, které je nenechá spát a bude nutit nad vystiženým dějem přemýšlet. Mlžné kameny bych zařadila k lehčím a spíše oddechovým knihám žánru fantasy. Za poskytnutý recenzní výtisk mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment.
Knihu si můžete koupit zde.Zdroje obrázků:
http://weheartit.com/packerlover
http://weheartit.com/AndTheWorldStopped

Žádné komentáře:

Okomentovat