středa 8. října 2014

Scénář lásky

Autor: Tina Reber
Nakladatel: Baronet
Rok vydání: 2014
Žánr: román pro ženy


Anotace:
On, populární herec, jdoucí z filmu do filmu, ona, majitelka hospůdky v malém městě, zklamaná láskou… Jednoho slunného odpoledne jim osud zkříží cestu a stane se, co nikdo nečeká. Začíná romance přímo hollywoodská, ale její hrdinové o kamery, obdiv a slávu nestojí. Ryan Christensen, obletovaná hvězda, a skromná Taryn Mitchellová ze Seaportu zjišťují, že vlastně chtějí od života totéž: klid, soukromí a pevný láskyplný vztah. A za ten je třeba bojovat, i když překážky číhají na každém rohu!
 Je však pouto mezi Ryanem a Taryn dost pevné na to, aby přečkalo palcové titulky v bulváru, všudypřítomné objektivy fotoaparátů a žárlivé fanynky, které si usmyslely získat idol Hollywoodu pro sebe a ve svém odhodlání jsou ochotny jít doslova přes mrtvoly?
Příběh Ryana a Taryn a jejich Lásky bez scénáře pokračuje!
Stručné nastínění obsahu

Ryan, úspěšný herecký idol a Taryn jsou zamilovanou mladou dvojicí, která se musí vyrovnat nejen se svou minulostí, ale především s komplikacemi, které s sebou nese herecká kariéra a sláva. Oba před sebou mají nelehká rozhodování a životní útrapy a bude záležet jen na nich, jestli svůj společný život postaví na první místo v životě a překonají veškerá úskalí nebo se jejich vztah stane obětí nepříčetných fanynek a novinářů.

„Ryan zoufale vydechl: „Tar, víš, jak to je – paparaziové, ten zatracený bulvár. Berou mi všechno. Všechno, co je mi svaté. Proč by náš soukromý život nemohl zůstat soukromý? Jestli jim ho odevzdám, co mi zůstane? Nic.“ (str. 52)
Dojmy a hodnocení

Taryn je mladá úspěšná žena, ale její život byl donedávna zklamáním. Prošla si nepovedenými a velmi nešťastnými vztahy a díky tragickým událostem v rodině se musí spoléhat sama na sebe a své přátele. Autorka se zaměřila na vývoj její postavy, ale ani druhá hlavní postava nezůstává pozadu. Obdivovaný a pro ženy přitažlivý herec Ryan skrývá svoji pravou povahu pod maskou nedostupnosti.

Vztah mezi Taryn a Ryanem hraje v knize klíčovou roli, ale autorka čtenáře informuje také o problematice filmové produkce a natáčení.

„S Ryanem jsem se brzy poučila, že když je člověk celebrita, faktor hrůzy roste geometrickou řadou. A chodit se známou osobností je totéž – vlastně ještě horší, protože zklamané fanynky posedle žárlí, dělají si na ni šílené nároky a chtějí mě odpravit. Dokonce i normální, rozumní lidé ztratí hlavu, pokud jde o celebrity. Dosaďte si k tomu svět plný bláznů a vyjde vám až moc reálná hrozba.“ (str. 14)

Ačkoliv se mi kniha zdála místy poněkud nabitá detaily, vůbec mi tato skutečnost v příběhu o Taryn a Ryanovi nevadila. Život a vztahy jsou na detailech založené a zvláště, pokud je jeden z partnerů filmovou hvězdou. Takový vztah se detaily jen hemží a nejsou vůbec na škodu.

Velice zdařilé a čtivé pokračování knihy Láska bez scénáře se mi líbilo ještě více než první díl. Rozhodně na vás v knize čeká romantika, svižná dějová linie a nečekané rozuzlení. Na sympatické hlavní protagonisty, jejichž osobnosti se autorce povedly báječně vystihnout, budu velmi ráda vzpomínat a nezbývá mi nic jiného, než vám jejich příběh vřele doporučit.
 Za poskytnutý recenzní výtisk mnohokrát děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum.
Knihu si můžete koupit zde.
Zdroje obrázků:
http://weheartit.com/olguis_cabrera
http://weheartit.com/Tantrums_Rana04_


Žádné komentáře:

Okomentovat