neděle 19. října 2014

Vládci Sedmihoří – Diamantová cesta

Autor: Iva Hlaváčková
Nakladatel: Fragment
Rok vydání: 2007/2014
Žánr: fantasy


Anotace:
Příběh plný odvahy, napětí a dobrodružství!

Vládce zla Dragon zabil v souboji svého dávného soka, bílého kouzelníka Ladona. Rovnováha mezi dobrem a zlem se tím narušila a bájné zemi Sedmihoří hrozí krutý osud. Když Dragonův nohsled Murdoch ukradne pět diamantů, které dodávají sílu Knize dobra, dobro se začne ze světa vytrácet. Sedmihoří může zachránit jen vyvolený hrdina ze světa lidí, který drahokamy rozprášené po celé zemi najde a opět spojí dohromady. Sourozenci Ondra a Sára se proto vydávají na strastiplnou cestu. Dokážou najít pět diamantů, které představují lidské ctnosti, a překonat tak vládce zla? Který z nich se stane vyvoleným?


Stručné nastínění obsahu

Sedmihoří, bájná země, je v ohrožení. Dobro je poraženo a osud této země se ocitá na hranici dobra a zla. Dragon přebírá moc a jen vyvolený hrdina, který musí být obyčejným smrtelníkem ze světa lidí, dokáže Sedmihoří zachránit. Co se stane, když dobro téměř zmizí ze světa? Hlavní hrdinové, sourozenci Sára s Ondrou, se snaží vše napravit a hledají pět diamantů, kteří vrátí světu rovnováhu, nastolí řád a porazí vládce zla. Je však otázkou, který ze sourozenců se stane oním vyvoleným.

„Musíš najít obyčejného smrtelníka, který bude stejného věku jako Veschio v době, kdy proklel Dragona. Takového, který má v sobě víru a nevinnost, umí ještě snít a milovat, je v něm víc dobra než zla, netouží po bohatství, nebojí se práce a dokáže se obětovat - pak budeš mít vyhráno. Jedině takový hrdina se může postavit proti samotnému vládci zla a temnoty, proti samotnému Dragonovi, a zachránit duši mého nejdražšího syna." (str. 73)
Dojmy a hodnocení

Diamantová cesta je příběh plný fantazie a dobrodružství, jehož tvůrcem je kvalitní česká spisovatelka Iva Hlaváčková. Tato autorka disponuje bohatou fantazií, rozmanitou slovní zásobou a nejednoduchým rozvětveným dějem, u kterého čtenáři budou muset přemýšlet a soustředit se.

„Vecchio si lehl drakovi na záda, pevně se přidržel, ale nebál se. Jezdci je pronásledovali až k Tartaru, kde nebylo úniku. Bílý kouzelník hbitě odříkal čarovnou formuli pro spřádání mlhy a iluzí. Vzápětí je skryl hustý mléčný opar." (str. 9)

Příběh oplývá zajímavým dějem, který nepochybně zaujme jak dívky, tak chlapce. Akce a napětí nemůže v knize tohoto žánru chybět, a proto se stává u Ivy Hlaváčkové klíčovým prvkem. Autorka knihu doplnila o zdařilou mapu, rodokmen a další ilustrace, které doprovází mnoho kapitol.

Toto dílo s radostí doporučuji i starším čtenářům, kteří si zde jistě také přijdou na své. Bude jim umožněno dostat se do jiného světa a autorka se jim postará o zábavný únik od všední reality.

Jsem si jistá, že pro mnohé čtenáře se kniha může stát oblíbeným dílem, u nějž budou nedočkavě sledovat datum vydání dalšího dílu této dvoudílné série s názvem Magická cesta.
Za poskytnutý recenzní výtisk mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment.
Knihu si můžete koupit zde.Zdroje obrázků:
http://weheartit.com/chichiari
http://weheartit.com/SlaverŽádné komentáře:

Okomentovat