neděle 19. října 2014

Volání sirény – Prokletí

Autor: Michaela Burdová
Nakladatel: Fragment
Rok vydání: 2014
Žánr: fantasy, young adults

Anotace:
PŘEKONÁ PRAVÁ LÁSKA STALETÍ, SMRTÍCÍ NENÁVIST A DÁVNÉ PROKLETÍ?

Larissa je siréna. Už stovky let jí moře přikazuje zabíjet muže. A ona tak činí. Touží však z tohoto bludného kruhu uniknout. Je rozhodnuta udělat pro to cokoliv. Svojí krásou ovládne černomága Liama, a ten se do ní bezhlavě zamiluje. Nabídne jí dohodu: pokud se stane jeho ženou, pomůže jí zpřetrhat pouta, která ji spojují s nemilosrdným mořem. Larissa souhlasí.
Cestu jí však zkříží Derren. Je to první muž, který jí neleží u nohou a odolává jejímu uhrančivému půvabu. Jeho odtažitost začne Larissu přitahovat a ona není schopná se svým citům bránit. Dokáže si vybrat toho pravého? Bude ochotná obětovat lásce třeba i svoji nesmrtelnost?


Stručné nastínění obsahu

Larissa je nádherná žena, jejíž osudem je být sirénou a zabíjet muže. Příkazy moře vždy uposlechla, ale její úkoly jí začínají být na obtíž a je rozhodnuta vzít svůj život do svých rukou. K jejím plánům jí poslouží černomág Liam, se kterým uzavřela dohodu. To ale netuší, že s jeho bratrem Derrenem to nebude tak jednoduché a bude ji čekat mnohem více rozhodnutí, která nebudou právě lehká.„Tak jsem se dozvěděla o Liamovi, černomágů na světě mnoho není. Chtěla jsem vědět, zda by dokázal zlomit moc moře. Řekl mi o rituálu, který by to měl dokázat. Dohodli jsme se. Vezmu si ho za manžela a on ten rituál vykoná.
Už tedy nechcete, aby vám moře rozkazovalo?
Ne, chci mít vlastní vůli. Toužím po tom víc než po čemkoli jiném.“ (str. 98)

Dojmy a hodnocení

Michaela Burdová, kvalitní česká spisovatelka, se zaměřuje převážně na fantasy literaturu pro mladé čtenáře. Jde o autorku, která dokáže čtenáře svojí fantazií zaujmout a stylem psaní vtáhnout do děje. Rozhodně se jí to podařilo i tentokrát a čtenáři se mají na co těšit.

Téma sirény je neobvyklé a jistě dokáže zaujmout a pobavit. Autorka se s tímto tématem vypořádala bravurně a tomuto dílu nelze nic vytknout.

Děj dokreslují velmi zdařilé ilustrace, které pomáhají čtenářům s představivostí. Ztvárnění hlavních protagonistů je působivé. Larissa je krásná žena, která se musí vypořádat se svými problémy a hledá sama sebe.

„Larissa ovšem spokojená nebyla. Měla pocit, jako by se právě probudila z transu. Zvedl se jí žaludek, ale přemohla to. Ještě pořád v sobě cítila moře. Ovládalo ji, jinak by ty muže přece nezabila. Prázdnotu v jejím nitru naplnila smrt. Jenže se v ní objevilo i něco, co nepocítila celá staletí. Její duše.“ (str. 19)

V příběhu nechybí láska, napětí, akce a nebezpečí. Na nudu nebude čas a pokud jste Volání sirény ještě nezaregistrovali a nečetli, neváhejte a pusťte se do něj.

  


Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment.
Knihu si můžete koupit zde.Zdroje obrázků:
http://weheartit.com/tumblrismydrug_
http://weheartit.com/roberta_x3Žádné komentáře:

Okomentovat