neděle 7. prosince 2014

Kořist

Autor: Andrew Fukuda
Nakladatel: Fragment
Rok vydání: 2014
Žánr: fantasy, sci-fiAnotace:
Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi?

Gen a jeho lidští přátelé prchají nocí. Gena však nepronásledují jen krvežízniví lovci, ale i vzpomínky na dívku Záři, která zůstala v Ústavu pro studium glupanů. Klidným ho nenechávají ani probouzející se city k lidské dívce Sisy.
Na svém útěku se dostanou až do lidské komunity žijící na tajném místě vysoko v horách. Když si začnou myslet, že jsou konečně v bezpečí, události naberou nečekaný směr. Gen poznává, že nový svět, který objevili, je možná stejně zlý jako svět, který opustili.
Nepřátelé se najednou valí ze všech stran. Genovi a Sisy začíná být jasné, že nemají nic než jeden druhého. Pokud se nestanou kořistí…
Stručné nastínění obsahu

Gen se skupinou lidí, kteří se měli stát obětí, utíkají před lovci a jejich cesta je opravdu pěkně nebezpečná a nelítostná. Osud si s nimi však pohrává a brzy se ocitají v horách ve vesnici plné lidí. Ačkoliv se zdá, že našli klid a bezpečí, obyvatelé tohoto tajného a skrytého místa se začínají ukazovat v pravém světle a něco zde není v pořádku. Gen a Sisy neví, komu mohou věřit a jejich cesta zdaleka nekončí.

„Dívám se ke světlům vesnice v dálce. „Co to s tímhle místem je?“
Sisy mi pevně zmáčkne ruku. „Gene, tady je tolik divných věcí.“ (str. 125)
Dojmy a hodnocení

Kniha Kořist naprosto plynule a bez žádných zbytečných průtahů či opakování navazuje na první díl od tohoto autora s názvem Hon.

V centru pozornosti je opět mladý chlapec Gen, který po smrti rodičů a sestry vyrůstal ve světě krvelačných stvoření sám. Autor v pokračování své série čtenářům více přibližuje raný život tohoto hrdiny, který neměl příjemné dětství, neustále žil ve strachu a musel se naučit skrývat své pocity. Ještě více než v předchozím díle sledujeme Genovy pocity, které se často týkají zrady a odmítnutí, ale i šokujících zpráv a odhalení.

„Přinutil jsem se pokračovat dál chodbou. Snažil jsem se neplakat. Jen tak tak jsem neztratil kontrolu nad močovým měchýřem, což by znamenalo jisté prozrazení. Všechno jsem však zvládl. Ten sedmiletý kluk udržel slzy i moč a zachoval kamennou tvář. Postavil se strachu i emocím a nedal na sobě vůbec nic znát. Otec mě to naučil dobře.“ (str. 25)

V knize převládá svižný a napínavý děj plný akce. Autor své hrdiny vystavil nejednomu hrůznému nebezpečí a překážky jim staví do cesty zcela nelítostně. Andrew Fukuda se ukazuje být skutečně velmi talentovaným autorem, který si dokáže čtenáře získat a svým vytvořeným světem je strhne a nepustí.
  
Za poskytnutý recenzní výtisk mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment.
Knihu si můžete koupit zde.Žádné komentáře:

Okomentovat