úterý 19. května 2015

Přírodní kosmetika: Jak na to

Autor: Shannon Buck
Nakladatel: Metafora
Rok vydání: 2015
Žánr: naučná literatura
Anotace:
Více jak 200 rad, postupů a návodů k výrobě přírodních kosmetických produktů... Krása z přírody, vyrobte si doma

Utrácíte spousty peněz za kosmetiku? A myslíte si, že bez drahých kupovaných přípravků to nejde? Pak pro vás máme dobrou zprávu. Jde, a ještě u toho ušetříte. Nemluvě o tom, že pro sebe uděláte to nejlepší a pořídíte si to nejzdravější.
Naučíme vás míchat nádherně voňavé krémy, tekutá mýdla, šampony, vlasové i obličejové masky, parfémy, přísady do koupele, tělová a odličovací mléka, zkrátka cokoli si vzpomenete. A to vše ze zdravých, stoprocentně přírodních surovin.
Dozvíte se také, podle čeho vybírat, jak se vyznat ve všemožných bylinkách a ingrediencích.
Fotograficky ilustrované jednoduché recepty vás spolehlivě povedou, takže se brzy stanete skvělými výrobci té nejzdravější přírodní kosmetiky, jakou si jen umíte představit.

Dojmy a hodnocení

Jak už samotný název napovídá, tato kniha se věnuje přírodní kosmetice a její výrobě. Autorka čtenářům předkládá 200 různých návodů, postupů a rad k tomu, aby si byli schopni vyrobit přírodní a především zdravé kosmetické produkty.


Autorka knihu rozdělila do šesti kapitol, z nichž každá se věnuje dané problematice a jejímu řešení. Zpočátku je ale důležitý výběr přísad, na který Shannon Buck klade ten největší důraz, protože tvoří základ všech kosmetických přípravků, který si vytvoříme. Následuje kapitola věnující se nástrojům a pomůckám, mezi které také zahrnula nejen rady ohledně hygieny, ale také návody na dárková balení našich výrobků.


Poté se přesouváme už k samotným oblastem krásy. Dozvíme se různé návody, jak mýt vlasy a pečovat o ně, jak se starat o pleť a pokožku a vyrobit si ten nejvhodnější přípravek pro naši pleť a v neposlední řadě budeme společně odhalovat kouzle aromaterapie a parfémů.


Kniha je napsána velmi pěkně a především jasně a srozumitelně. Musím ocenit fakt, že pomůcky a přípravky, které potřebujeme pro výrobu daných přírodních kosmetických produktů, jsme schopni sehnat téměř všude. Autorka vše doplňuje o nepřeberné a zajímavé množství svých tipů a zkušeností. A pochopitelně vše doprovází krásné fotografie, které člověka navnadí už při jejich  samotném prohlížení.
 

Pokud nechcete utrácet nemalé částky za kosmetické výrobky a raději si něco vyrobíte doma, vřele vám knihu Přírodní kosmetika: Jak na to doporučuji. Jsem si naprosto jistá, že je pro vás tou správnou volbou. Za poskytnutý recenzní výtisk mnohokrát děkuji nakladatelství Metafora.

Knihu si můžete koupit zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat