neděle 10. května 2015

Volání sirény - Pomsta

Autor: Michaela Burdová
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: Fragment
Žánr: fantasy
Anotace:
Vydržela pravá láska staletí a překonala nenávist, nebo se změnila v touhu po pomstě?

Noel se nedokáže smířit se smrtí svého přítele. Je přesvědčená, že za ní stojí nadpřirozené síly. Každé léto se totiž ve městě ztrácejí a záhadně umírají muži. Její teorii o siréně, která má všechno na svědomí, nikdo nevěří. Až na záhadného Derrena, který se nedávno přistěhoval a kterému Noel očividně není lhostejná. Co když ale Derren něco skrývá?
Dívka se začne zaplétat do příběhu staleté zrady a nenávisti a brzy zjišťuje, že jí jde o život. Vše se ještě zkomplikuje, když poznává strýcovu přítelkyni Larissu – skutečnou sirénu.
Stručné nastínění obsahu

Noel zažívá krušné časy. Nejen, že viděla smrt svého přítele Zacka, ale i jeho sestry Amy. Navíc se stejně jako každé léto ztrácejí a umírají muži. Noel je chytrá dívka, která si dokázala udělat jasnou představu, kdo je zodpovědný za její krutý osud. Její přesvědčení, že ji nikdo nepochopí, se stává skutečností. Ale ne na dlouho. Záhadný muž, který se přistěhoval do ještě záhadnějšího domu se jí začne plést do života a Noel brzy zjišťuje, že Derren na sirény nejen věří, ale dokonce si myslí, že jsou skutečné a Noel se brzy do jeho příběhu noří víc a víc...

„Já neblázním. Vím, že se tady děje něco hodně zlého a přijdu na to. Včera to byl přesně rok, co Zeck skočil ze Žraločího zubu, a jeho sestra ho v ten samý den následuje? Nevymluvíš mi, že tohle není náhoda.“ (str. 37)Dojmy a hodnocení

Další kniha z pera úspěšné české autorky Michaely Burdové s názvem Volání sirény - Pomsta navazuje na předchozí díl s názvem Prokletí. Opět se jedná o velmi čtivý a neobvyklý příběh plný fantasy prvků.

Autorka opět vsadila do svého děje linku záhadnosti a tajemnosti, ale i lásky. A udělala jen a jen dobře. Zvláštní události a častá úmrtí v městečku, kde Noel vyrůstá, v sobě skrývá mnoho otázek a k nalezení odpovědí nepomáhají ani věčně sledující oči nového neznámého a záhadného přistěhovalce a jeho psích společníků. To vše činí příběh mnohem zajímavějším a napínavějším a probouzí ve čtenářích zvědavost a touhu dozvědět se nejen odpovědi na své otázky, ale především přečíst si závěr celého příběhu, který opravdu stojí za to.

„Zírala na parte a v hlavě už jí zase zněla ta slova. Prokleté město. Dřív ji to nenapadlo, až dneska, když přemýšlela o Daisy, Timtimovi, Zeckovi a smrti. Co když úmrtí pana Harrise bylo také jednou z těch nevysvětlitelných“? (str. 14)

Tato kniha disponuje oproti předešlému příběhu mnohem více akčními prvky, ale také moderním příběhem. Celý děj je zaměřený na mladé dívky, jejich životy a pocity. To vše je opředeno tajemstvím i krutostí ze světa sirén, na které Michaela Burdová v příběhu zaměřila svou pozornost. 

„Takže ti zachránila život siréna. A od té doby se tu začaly dít ty divné věci?“
„Zmizelí muži a vyplavené mrtvoly. Každé léto.“
„A ty si myslíš, že se sem vrací siréna, která tě před lety zachránila,“ doplnil. Noel přikývla. 
(str. 169)

Byla jsem zvědavá, o čem bude druhý díl a zda-li autorka nevynechá ze svého pokračování hlavní protagonisty z předchozího díla. Musím říci, že se jí opravdu skvěle povedlo navázat na předchozí díl, skloubit minulé události s přítomností a vytvořila opět velmi povedené dílo. Myslím, že když si tuto knihu přečtete, tak tím rozhodně chybu neuděláte, ale pokud se rozhodnete ji ze svého reading listu vynechat, chyba to bude.

P.S.: Noeliným největším koníčkem je čtení :-)Za poskytnutý recenzní výtisk mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment.

Knihu si můžete koupit zde.Žádné komentáře:

Okomentovat