úterý 30. června 2015

Dobře jíst, lépe se cítit: Jak na to

Autor: Dr. Judith Rodriguezová
Nakladatel: Metafora
Rok vydání: 2015
Žánr: naučná literatura
Anotace:
200 osvědčených tipů, jak se správně stravovat pro zdraví a pohodu
Jídlem ke zdraví a štíhlé postavě
Děsíte se slova dieta? S námi se ovšem bát nemusíte. To, co vám nabízíme, je veselá, zdravá a účinná dieta-nedieta. Poradíme vám, jak správně jíst, jak si vylepšit zdraví a jak zhubnout a dosaženou váhu si udržet.
Renomovaná dietoložka dr. Judith Rodriguezová napsala tuto knihu za pomoci týmu odborníků a nechce po vás nic těžkého. Žádné převratné změny, žádná přísná pravidla, která byste nedokázali dodržet. Povede vás jen po malých krůčcích, které snadno zařadíte do života. To je klíč k ideální váze a skvělé kondici.
Kniha je rozdělena do pěti částí, z nichž každá je zaměřená na některou z oblastí každodenního života. Dozvíte se, jak se stravovat a jak vařit doma, jak správně nakupovat, co si dát v restauraci nebo na večírku, jak si sestavit jídelníček a jaká strava se hodí pro speciální případy – co je dobré pro sportovce, co pro ženy, muže a děti, co je vhodné pro některé nemoci.

Dojmy a hodnocení

Autorka Dr. Judith Rodriguezová, známá dietoložka a nutriční specialistka, ve své knize Dobře jíst, 
lépe se cítit radí svým čtenářům nejen jak zhubnout a následně si svou tolik vytouženou váhu udržet, ale především jak změnit svůj dosavadní životní styl a žít lepší život.


Kniha se dělí na pět částí. Každá část dává čtenářům ty nejlepší rady a doporučení, které využijí v každodenním životě. Po přečtení této knihy budete vědět, jak se stravovat doma i v restauracích nebo také jak správně nakupovat. Získáte také mnoho užitečných tipů a návodů.

„Když pozměníte něco ve svém jídle, fyzické aktivitě nebo životním stylu, může se snadno přihodit, že užasnete nad tím, co se stane.“ (Úvod)


Celá kniha je napsána jednoduše, srozumitelně a přehledně. Naleznete zde různé tabulky s informacemi, výživové a kalorické hodnoty jednotlivých pokrmů, recepty na polévky, saláty a mnoho dalších vynikajících jídel. Čím si u mě tato kniha získala další plus je to, že autorka se svými čtenáři pomocí otázek neustále komunikuje a nepodává jim tedy jen strohé informace, jak tomu bývá u mnoha jiných příruček.
Za sebe mohu říci, že kniha je jistě velmi užitečná a díky krásným fotografiím a velmi zdařilému grafickému zpracování určitě dokáže čtenáře namotivovat a povzbudit. Recepty totiž přímo lákají k vyzkoušení a já už se také těším, až ta skvěle vypadající jídla ochutnám a změním nejen svoji váhu, ale také přístup k životnímu stylu.„Když se odhodláte, že budete aktivnější, váš život projde velkou změnou a jeho kvalita vzroste: je docela možné, že tak zmenšíte hrozbu srdečního onemocnění, cukrovky a mozkové mrtvice.“ (str. 36)

Pokud hledáte účinné cviky k hubnutí, návody, recepty, informace o detoxikaci, populárních dietách či doporučení k různým zdravotním komplikacím, kniha Dobře jíst, lépe se cítit pro vás bude tou správnou volbou. Za poskytnutý recenzní výtisk mnohokrát děkuji nakladatelství Metafora.


Knihu si můžete koupit zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat