středa 24. června 2015

Hřebec

Autor: Alice Clayton
Nakladatel: Mladá fronta
Rok vydání: 2015
Žánr: román pro ženy
Anotace:
Po Nabíječi a Roštěnce se čtenářky mohou těšit na ztřeštěnou romantickou komedii o strhávání korzetů a vzdouvající se hrudi, o nezkrotné vášni a nekonečné lásce. Také o archivaci dokumentů a o koňském hnoji – počkat,cože?
Ve dne Viv Franklinová navrhuje softwarové programy. V noci tajně hltá zamilované románky a touží po rytíři v nablýskané zbroji, nebo po kovboji na divokém hřebci (ach bože, jen zaržát), nebo po statném požárníkovi, dokterého by se zamilovala až po uši. K tomu nosí korzet – na ten nezapomínejte. Když se dozví, že po dávno zapomenuté tetě zdědila nádherný starý ranč v kalifornském Mendocinu, vyrazí tam celá natěšená s vidinou obrovskéhodobrodružství jako z románu. Jenže v každém románu nastane zvrat, že ano? Na jedné straně kovboj, pro kterého se jí úplně zapálí lýtka (kovboj Hank totiž za spálená lýtka skutečně stojí). Na druhé straně knihovník Clark Barrow,který se jí jaksepatří dvoří. Mohou tvídová saka a záplaty na loktech soupeřit s koženými kalhotami a botami s ostruhami?

Stručné nastínění obsahu

Devětadvacetiletá Vivian přijíždí do Kalifornie, protože zdědila po své tetě, kterou téměř ani neznala, nádherný dům na pláži a přilehlou farmu. Viv je ze svého nového dobrodružství nesmírně nadšená. Věří totiž, že se před ní ocitl ten správný směr života, kudy se má za svým tolik vytouženým štěstím vydat. Během postupného úklidu domu, zabydlování se a uvykání novému způsobu života nemá na nudu ani pomyšlení. A už vůbec ne, když se před ní každý den ocitá to nádherné zpestření – kovboj Hank. Snahu o získání jeho pozornosti narušuje jen svérázný knihovník Clark, kterého se nemůže zbavit a který jí nechce dovolit téměř žádné úpravy nového domova.
Kterého hřebce si Vivian nakonec vybere?

„Chci hřebce, kterej smete všechno ze stolu, hodí mě na něj a zplundruje mě tak, že z toho málem umřu. Dokážeš to, Dicku?“ Kopla jsem do sebe zbytek skotské a vyzývavě se na něj podívala.“ (str. 12)

Dojmy a hodnocení

Třetí kniha ze série Cocktail nese tentokrát název Hřebec. Tato kniha však přímo nenavazuje na předchozí knihy Nabíječ a Roštěnka z pera talentované americké spisovatelky Alice Clayton. Tentokrát totiž svým čtenářkám představila nové a sympatické knižní hrdiny a rozhodně se mají na co těšit.

Mladá dívka Vivian touží celý život po pořádném mužském protějšku, který by splňoval všechna její přání, milostné představy a především ji nadevše miloval.

„Je to ten pravý? Ten, kdo mi konečně řekne slova, která jsem nikdy předtím neslyšela? Že bych potkala muže, který mi poví: Miluju tě? Instinkty mi říkaly, že je to tak.“
(str. 68)

Hlavní hrdinka je velmi vtipná protagonistka, kterou jsem si díky svéráznému humoru ihned oblíbila. I když mi místy přišla až příliš naivní, na sympatiích a jedinečnosti jí to rozhodně neubralo.

Hřebec se může pyšnit svou čtivostí a svižným příběhem. Jedná se totiž o humorné dílo okořeněné častými vtipnými situacemi a špetkou romantiky. Celé dílo působí velmi příjemně a naprosto si mě získalo.

Pokud hledáte pěkný příběh, u kterého si nejen odpočinete, ale zároveň se pobavíte, Hřebce vám s radostí doporučuji.

  

  Za poskytnutý recenzní výtisk v podobě e-knihy děkuji palmknihy.cz

E-knihu si můžete koupit zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat