pondělí 22. června 2015

Učiněná katastrofa

Autor: Jamie McGuire
Nakladatel: Fortuna Libri
Rok vydání: 2014
Žánr: román pro ženy
Anotace:
Než Travisi Maddoxovi zemřela matka, naučila ho dvě věci: Miluj intenzivně. Bojuj ještě intenzivněji.
Travis Maddox & Abby Abernathyová
ON – Jmenuje se Travis. Jeho život je plný povolných žen, nepovoleného hazardu a násilí. Jenže zrovna když si myslí, že je nezranitelný, potká JI.
ONA – Abby je kombinací nevinné krásy a hříšné minulosti. Vnímá Travise jinak než ostatní a rozhodně nemíní být JEHO další trofejí.
ON + ONA – Rozdílné pohledy na jedno společné téma. Tentokrát je na řadě ON, muž s věčným nepokojem v duši.
Jak dopadne nejkrásnější milostný příběh jedenadvacátého století?Stručné nastínění obsahu

Travis Maddox, úspěšný a obdivovaný mladý muž, si svého života rozhodně užívá. Střídá jednu holku za druhou, ovšem až do chvíle, než potká Abby Abernathyovou, jeho Holubičku, která změnila jeho dosavadní pohled na svět. Je však otázkou, jestli Abby bude své city Travisovi opětovat nebo jejich vztah bude pouhou hrou.

„Jak jsem stál v otevřených dveřích svého bytu a oklepával poslední kousek popela z cigarety, bleskla mi pamětí dívka v zakrváceném růžovém kardiganu, dívka z Kruhu. Bez přemýšlení jsem ji pojmenoval Holubička. Tenkrát to byla jen pitomá přezdívka, aby se cítila ještě nepříjemněji než předtím.“ (str. 14)

Dojmy a hodnocení

Kniha učiněná katastrofa je druhou knihou ze série Beautiful a navazuje na dílo Krásná katastrofa. Pro nadšené čtenáře a fanoušky autorky Jamie McGuire se tato kniha stane dalším potěšením a radostí se setkání s Abby a Travisem, pro ostatní však možným zklamáním.

Musím to však uvést na tu správnou míru – nejedná se o špatný příběh, ale pouze o ten samý, jako tomu bylo u předchozí knihy. Má to ale jeden háček. Nyní se všechny okolnosti dozvídáme z pohledu samotného hlavního hrdiny Travise.

„Peníze jsou peníze, ale nechtěl jsem plýtvat časem, který jsem mohl strávit s Holu. Byla tak šťastná, jak jsem ji ještě neviděl, a poprvé jsem si připadal jako normální, kompletní bytost a ne jako nějaký zlomený, naštvaný chlap.“ (str. 192)

Jak jsem již řekla, jedná se o stejný a zdařilý příběh, který je i tentokrát velmi zajímavý, zábavný a čtivý. Autorka píše velmi pěkně a tentokrát je vše okořeněno o možnost nahlédnout do uvažování tohoto neobyčejného muže. Sledujeme nejen Travičovo prožívání studentského života, ale především jeho názory a priority v životě.

Pokud jste přečetli Krásnou katastrofu, oblíbili si hlavní hrdiny a rádi se s nim zase setkali, Učiněnou katastrofu jen doporučuji. Ti z vás, kteří předchozí díl nečetli, rozhodně nesmutněte, protože tato kniha může bez problémů fungovat jako samostatný román.
Za poskytnutý recenzní výtisk mnohokrát děkuji nakladatelství Fortuna Libri.

1 komentář: