úterý 30. června 2015

Zentangle: relaxační obrázky

Autor: Beckah Krahula
Nakladatel: Metafora
Rok vydání: 2014
Žánr: naučná literatura
Anotace:
Šestitýdenní kurz kreativní kresby pro pohodu, inspiraci i zábavu...

Zentangle je poměrně nové umění, které v sobě neuvěřitelným způsobem spojuje kresbu s relaxací. Možná i vy si při telefonování, čekání nebo na nudných schůzích bezmyšlenkovitě črtáte spirálky, čtverečky, smyčky... Budete-li se tomu však věnovat uvědoměle, zjistíte něco nesmírně překvapivého: nejenže spolehlivě zaženete nudu, ale ještě se budete cítit odpočatí a plní optimismu.
Zentangle – čmárání povýšené na umění
Nejlepší na tom je, že vůbec nemusíte umět malovat. Kreslení opakujících se tvarů, vzorů a linií zvládne úplně každý. Budete se přitom bavit, odpočívat a ještě ke všemu tvořit krásné originální obrázky pro radost sobě i svým blízkým. Naše interaktivní kniha vás formou šestitýdenní výuky provede všemi technikami a principy této výtvarné relaxační techniky.
Každé ze 42 denních cvičení vás naučí novým vzorům, které si budete nejprve procvičovat do skicáku a potom kreslit na speciální zentanglovací čtverečky. Najdete zde také nejrůznější kombinace vzorů, rady odborníků a ukázky jejich práce.
V překrásné galerii v závěru knihy uvidíte, že inspiraci se meze nekladou. Vzory, kterým se naučíte, si můžete ozdobit šperky, textil, bytové doplňky a mnoho dalších věcí. Zejména vám však relaxační kresba pomůže k lepšímu soustředění, rozvine vaši kreativitu a vybrousí vaše dovednosti.

Dojmy a hodnocení


Zentangle je knihou o kreativní kresbě relaxačních obrázků. Pokud nejste obeznámeni s tímto druhem umění, Beckah Krahula vás informuje o tom, co to vůbec zentangle je a jak máte při tvorbě takových obrázků postupovat.
Dílo poukazuje nejen na různé vzory obrázků a jejich návody, ale také podává čtenářům informace o barvách a jejich porozumění a využití a především je inspiruje přiloženou galerií.
Návody jsou jasné, stručné a pochopitelné. Vše je doplněno o návodné obrázky i seznam potřeb pro jejich tvorbu. Bohužel jsem čekala poněkud lepší grafické zpracování, proto malinko snižuji hodnocení, ale musím upozornit, že na celkovou kvalitu tohoto díla to nemá žádný výrazný vliv.

Tato technologie mě naprosto okouzlila a dle mého názoru si z této knihy každý něco odnese. Já si jistě zapamatuji jednoduché tvoření mandal touto technologií, z čehož vzniká Zendala nebo také využití kaligrafie a různých nápisů pro mě bylo velmi inspirativní.

„Geneviève zkombinovala přírodní a geometrické tvary, což zaměstnává jak levou, tak pravou mozkovou hemisféru. Zkombinujete-li různé tvary, můžete vytvářet Zendaly donekonečna.“ 
(str. 100)

Kniha je vhodná pro dospívající a dospělé čtenáře různého věku. Pokud hledáte inspiraci, relaxaci, Zentangle je tou správnou volbou. Za poskytnutý recenzní výtisk mnohokrát děkuji nakladatelství Metafora.


Knihu si můžete koupit zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat