pátek 3. července 2015

Zůstaň se mnou

Autor: J. Lynn (Jennifer L. Armentrout)
Nakladatel: Baronet
Rok vydání: 2015
Žánr: New Adult, román pro ženyAnotace:
V jednadvaceti nemá studentka Calla moc zkušeností. Nikdy se nelíbala, nikdy neviděla oceán, nikdy nebyla v zábavním parku. Jak vyrůstala, byla svědkem událostí, které by žádné dítě vidět nemělo. Stále si v sobě nese fyzické a emocionální jizvy ze soužití s drogově závislou matkou, jež tají přede všemi, včetně nejbližších kamarádů na univerzitě.
Bezpečná zeď, kterou si Calla kolem sebe pečlivě vystavěla, se však rozpadne, když zjistí, že jí matka ukradla peníze na studium a zanechala na její jméno velký dluh. Teď se Calla musí vrátit do malého města, které chtěla navěky nechat za sebou, a opět napravit matčino nezodpovědné chování. Mona však není nikde k nalezení. Místo ní nalévá za barem drinky vysoký a sexy Jackson James.
Od chvíle, kdy se setkají, strká Jax nos do Calliných záležitostí. Nabídne jí práci a pomáhá s hledáním matky. A podle toho, jak se na ni dívá, je budoucí zdravotní sestřičce jasné, že ji chce dostat do postele... a možná i něco víc. Než si ho však Calla pustí k tělu, musí se vyrovnat s bolestí z minulosti a s muži z podsvětí, kteří jí chtějí ublížit, pokud jim nevydá svou matku.
Stručné nastínění obsahu

Calla je poctivá dívka, která ví, čeho chce v životě dosáhnout. Vysněné ukončení studia ošetřovatelství se však ocitá na hranici propasti, protože Calla se z minuty na minutu ocitá v obrovských dluzích. Více než sto tisíc dolarů dluží bance kvůli své vlastní matce. Kvůli osobě závislé na drogách, o které už nikdy nechtěla slyšet. Vrací se tedy do svého rodného města, aby svoji matku našla, ale nachází tam jen šarmantního a okouzlujícího barmana Jaxe a mnoho dalších nečekaných problémů.

„Nic z toho jsem neplánovala a nic z toho nezapadalo do mého pečlivě vytvořeného trojcílového plánu.
Ale ten polibek – ať už měl něco dokázat, nebo ne – byl důležitý. Opravdu důležitý. Nakonec to byl můj první opravdový polibek.“ (str. 95)
Dojmy a hodnocení

Zůstaň se mnou je třetí knihou ze série Počkám na tebe. Autorka se tentokrát zaměřila na mladou dívku Callu a její citové a rodinné problémy. Postavy z předešlých knih Počkám na tebe a Buď se mnou se v příběhu vyskytují také, ale tentokrát ne v pozici hlavních protagonistů.

Calla se podceňuje a trpí kvůli přítomnosti jizev na své tváři a na těle a i když se nechce nikomu ukázat a otevřít své nitro, přesto touží po skvělém klukovi, protože ještě nikdy neměla vážný vztah. Zdá se, že měla jasno v tom, co od života očekává, ale za to ukrývala nejen veškeré touhy a sny, ale především svou minulost.

„Měl pravdu. Okolnosti stály za prd a všechno bylo šílené, ale za tohle vděčím mámě – za Jaxe. Z našeho vztahu se stala velmi jasná stříbrná linka ve smutném temném mraku.“ (str. 454)

Jennifer L. Armentrout ve svém příběhu tentokrát poukázala na problematiku spojenou s minulostí. Ukázala čtenářkám, že ať je naše minulost jakákoliv, je vždy důležité se s ní vyrovnat a problémy s ní spojené překonat. Zářným příkladem je zde právě mladá Calla, která si nese z dřívější doby mnoho svých trápení a to vše ovlivňuje celý její dosavadní život. Dokonce jsme v příběhu byly svědky, jak může člověk dopadnout, pokud se se svými minulými problémy nedokáže vyrovnat a útěchu hledá v různých uklidňujících prostředcích.

Autorka je skvělou spisovatelkou a její spisovatelský um chválím pokaždé, když mám tu čest číst její knihu. I tentokrát budu ji musím pochválit, protože v knize spojila romantiku, která potěší každou romantickou duši s nebezpečím a různými prvky napětí. To vše se jí skvěle podařilo skloubit a máme tak před sebou opravdu krásný příběh, který je díky akčním prvkům ještě mnohem čtivějším.

„S rukou připlácnutou na ústech jsem zděšeně ustoupila. Jax zaklel a otočil se, zakrýval, co čekalo na verandě před námi, ale bylo příliš pozdě. Nebylo možné, abych neviděla to nehybné, jako duch bledé tělo nebo tu malou červenou díru uprostřed jeho čela.“ (str. 288)

Zůstaň se mnou je příběh o vyvíjejícím se vztahu, poznávání první lásky, o mezilidských vztazích, rodinných problémech a hledání svého místa v životě. Knihu vám, milé čtenářky, tedy rozhodně doporučuji, protože napětí a nebezpečí zkombinované s romantikou a vášní, bude pro vás jistě velmi zajímavou volbou. J. Lynn vás prostě opět dostane J
  

Za poskytnutý recenzí výtisk mnohokrát děkuji nakladatelství Baronet.

Knihu si můžete koupit zde.


Žádné komentáře:

Okomentovat