čtvrtek 20. srpna 2015

Jedna malá lež

Autor: K. A. Tucker
Nakladatel: Baronet
Rok vydání: 2015
Žánr: román pro ženy, New AdultAnotace:
Livia byla vždycky „slečna Dokonalá“, ale po nástupu na prestižní univerzitu zjišťuje, že to s ní zase tak skvělé není. Musí zvládnout první porážky, deziluzi, přizpůsobit své plány do budoucnosti a hlavně změnit přístup sama k sobě. A do toho se jí ještě připlete láska… Není divu, že v tom víru změn natropí pár chybiček. Jenže chyby jsou od toho, aby se napravovaly, a nová Livia bude možná ještě mnohem zajímavější osobnost než ta, za kterou se kdysi považovala.
Stručné nastínění obsahu

Livie byla vždy svědomitá jedničkářka, která miluje vše kolem sebe, nikdy neřekla neslušné slovo a ve všech ohledech byla vzornou dívkou. Jejím jediným problémem bylo, že si neuměla užívat života plnými doušky a v přítomnosti přitažlivých kluků neuměla ovládat svoji nervozitu. To se ale brzy mění, protože její sestra Kacey je pevně rozhodnutá probudit svoji sestru k akčnosti a změnit její nový život na vysoké škole. Během jediné noci se její život obrátí vzhůru nohama, když potká okouzlujícího Ashtona. Livie si nechce přiznat, že na něj nedokáže přestat myslet. Měla by totiž myslet na milého Connora, který po všech stránkách působí naprosto dokonale.

„To já si pořád pouštím do hlavy letmé vzpomínky na polibky a doteky. Musím přestat myslet na Ashtona a začít se soustředit na nádherného blond Ira, který je k mání.“ (str. 102)
Dojmy a hodnocení

Jedna malá lež je druhým dílem ze série Ten Tiny Breaths. První díl pod názvem Deset malých nadechnutí vyšel v březnu tohoto roku a sklízel nemalé úspěchy a vysoké hodnocení. Jeho ústřední postavou byla starší ze sester, Kacey. Tentokrát se však setkáváme s pokračováním celého příběhu z pohledu její mladší sestry Livie.

Livie je sympatická osmnáctiletá hlavní protagonistka, která je stydlivá, uvědomělá a pečlivá. V centru dění celého příběhu je prožívání jejího života. Sledujeme její postupný vývoj, kdy konečně začíná prožívat život dospívajících lidí. Přestává se tak pečlivě ovládat a jít v kolejích, který by si pro ni někdo přál. Začíná si totiž všímat svých vlastních přání, snů a potřeb a stává se z ní energická dívka s těmi nejlepšími vlastnostmi.

„Kde se to ve mně bere? Zlé dvojče mého podvědomí?“ (str. 133)

V díle sledujeme pevný sesterský vztah mezi Liv a Kacey po smrti jejich rodičů, který si musel projít mnoha trápení a nešťastnými událostmi, než se s tím obě dívky dokázaly alespoň částečně vypořádat a žít svůj vlastní život.

„Livie, podle mě jsi úplně v hajzlu.“
Kousky tvarohového koláče mi vyletí z pusy a rozprsknou se po skleněném okně terasy, jak se soustem zakuckám. Moje sestra má zvrácený smysl pro humor.“ (str. 9)

Tento čtivý a zajímavý příběh si jistě najde mnoho čtenářek, které budou obdivovat okouzlujícího idola všech dívek. Autorka použila známý vzor hlavního protagonisty a udělala jen dobře, protože mladé čtenářky bez debat zaujme.

„Protože ty nejsi holka na jednu noc, Irčanko.“ Nakloní se, aby mi vtiskl polibek na spánek, a zašeptá: „Ty jsi moje holka navěky.“ (str. 141)

Závěrem je Jedna malá lež velmi pěkným dílem, který rozesměje i rozesmutní. Pokud vás kniha zaujala, ať už svou krásnou obálkou, anotací nebo svým tématem, určitě po ní sáhněte a přečtěte si ji, stojí opravdu za to.
  
Za poskytnutý recenzní výtisk mnohokrát děkuji nakladatelství Baronet.

Knihu si můžete koupit zde.


Žádné komentáře:

Okomentovat