středa 19. srpna 2015

Ochraňuj mě

Autor: Maya Banks
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2015
Žánr: román pro ženy


Anotace:
Arial vyrostla jako adoptivní dcera zámožných rodičů. Její minulost obestírá tajemství a s jejím původem ji pojí jediné – schopnost telekineze. Po zmizení rodičů a pokusu o únos se Arial obrátí na Beaua Devereauxe, jenž se při práci pro rodinnou bezpečnostní agenturu setkal už s mnoha podivnostmi a záhadami. Nečekal však, že ho krásná klientka s neobvyklými schopnostmi začne přitahovat. To, co mělo být jednoduchým úkolem, pouhou další zakázkou, se brzy promění v něco mnohem osobnějšího...Stručné nastínění obsahu

Gavin a Ginger tolik toužili po vlastním dítěti a nebylo jim to přáno. S každým dalším potratem vyprchávalo z jejich vztahu štěstí a radost. Jednoho dne se však stalo něco neočekávaného a  na jejich práh někdo donesl novorozeně. Dívenka z nich učinila tu nejšťastnější rodinu pod sluncem, kterou si Gavin nechce za žádnou cenu nechat vzít nebo zničit. Arial ale není obyčejným dítětem. Brzy se u ní začnou objevovat magické schopnosti a o čtyřiadvacet let později je souhrou nešťastné náhody a sebeobrany její dar vydán napospas veřejnosti a s ním i veškerá snaha rodičů o jeho utajení. Zanedlouho Ariel přichází i o své nejbližší a její jedinou nadějí je obrátit se na Beaua Deverauxe, kterého jí otec doporučil. Dokáže ji ochránit?

„Půjdeme po tobě. Nikde nebudeš v bezpečí. Na světě není místo, kde tě nenajdeme. Tentokrát jsem tě podcenil. Znovu tu chybu neudělám. A jestli chceš ještě někdy vidět svou drahocennou maminu a tatínka, uděláš, co budeme chtít.“ (str. 65)
Dojmy a hodnocení

Ochraňuj mě je druhým dílem ze série V žáru bezpečí. První díl s názvem Opatruj mě si získal u mě skvělé hodnocení a ani tento díl rozhodně nezůstává pozadu.

Ačkoliv je kniha románem pro ženy s nádechem romantiky a erotiky, objevuje se zde také mystika, velká dávka napětí a akčních scén. Linka akce a napětí zaujímá v příběhu hlavní pozici a právě díky tomu je kniha velmi čtivá, svižná a tolik zajímavá.

„Ti hazjlové, kteří šli po Ari, se nezastavili před ničím a byli odhodláni zbavit se všech, kdo ji stáli v cestě.“ (str. 105)

I když jsou tentokrát v centru pozornosti jiné postavy, než tomu bylo u předchozího dílu, mohu říci, že jsou sympatické a nebudete se s nimi nudit. Určitě však potěším ty čtenáře, kterým byli sympatičtí i předešlí hlavní protagonisté, protože i zde se s nimi setkáte. Mají zde svou roli a stávají se tak součástí aktuálního dění.

Příběh působí poměrně předvídatelně a v jistých skutečnostech tomu skutečně tak je. Maya Banks má však neobyčejný talent hlavní události učinit neodhalitelnými. Ve chvíli, kdy máte pocit, že je naprosto jasné, jakým směrem se příběh bude ubírat, autorka zasáhne a překvapí vás množstvím nečekaných událostí, které odvedou celou dějovou linii úplně jiným směrem. Za tento svůj um si u mě získala plusové body a můj obdiv, protože právě to činí ten skvělý příběh, který nám předložila.

„Věřím ti,“ řekla upřímně. „A ano, budu se držet stranou. Pokud je ale brzy nenajdete, pak to uděláme po mém. Vydám se jim na oplátku za to, že moje rodiče pustí. Nic víc nemůžu a nejsem ochotná slíbit.“ (str. 115)

Ochraňuj mě a celá série V žáru bezpečí by si zasloužila rozhodně větší pozornost čtenářů, ale možná také výraznější obálky, které by více upoutaly. Mně tak nezbývá nic jiného, než alespoň doporučit skvělý příběh, který se pod obálkou skrývá a s četbou této knihy určitě neváhejte. 


Za poskytnutý recenzní výtisk mnohokrát děkuji nakladatelství Baronet.

Knihu si můžete koupit zde

1 komentář:

  1. Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde 1,000,000y klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

    Obchodujte kdekoliv Čas jsou peníze. Obchodujte na počítači, tabletu a mobilu

    227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

    OdpovědětVymazat