neděle 2. srpna 2015

Třetí hrob přímo před nosem

Autor: Darynda Jones
Nakladatel: Beta
Rok vydání: 2015
Žánr: fantasy, thriller, horor
Anotace:
Vstupte do bizarního světa „smrtky“ Charley Davidsonové, soukromé vyšetřovatelky z Nového Mexika specializující se na paranormální jevy.  Zatímco Charley mluví s mrtvými, leje do sebe černé kafe po litrech, aby neusnula, protože kdykoli zavře oči, vidí Reyese Farrowa, Satanova syna. Jeho vzrušující zjev ji nenechá v klidu ani ve spaní! Navíc musí vyřešit případ nezvěstné manželky, poradit si s egocentrickým doktůrkem a vypořádat se s gangem motorkářů.


Stručné nastínění obsahu

Soukromá vyšetřovatelka Charley Davidson je všechno, jen ne obyčejná žena. Narodila se jako smrtka, je tedy schopna vidět duše zemřelých, mluvit s nimi a pomáhat jim „dostat se na druhou stranu“, ale zároveň se specializuje na hledání lidí, kteří nějakým záhadným způsobem zmizeli. Tentokrát musí vyřešit případ manželky bohatého doktora, který se jí ani za mák nelíbí a to vše ji nemálo komplikuje Reyes Farrow, který ji nenechá v klidu vyspat. O tom, že to Charley zvládne, není pochyb, je však otázkou, co vše ji ještě čeká a jak z toho vyvázne.

„Nemůžu se jen tak sbalit a vypadnout.“
„Nevzala sis od toho člověka peníze. Slyšel jsem tě. Takže případ nemáš.“
„Jde o nezvěstnou ženu.“
Taky se postavil. „A ten člověk v tom má prsty,“ řekl a ukázal na vstupní dveře.“ (str. 50)
Dojmy a hodnocení

Třetí hrob přímo před nosem je třetím dílem ze série Charley Davidson. Americká talentovaná spisovatelka napsala další pokračování knih První hrob napravo a Druhý hrob nalevo s hrdinkou Charley. Tato série, která by celkově měla čítat jedenáct dílů, je velmi populární především v zahraničí a není se čemu divit. 

Hlavní hrdince Charley nechybí šmrnc, svérázný humor a nadhled, který je u smrtky tak neobvyklý a pro mnohé čtenáře právě to u této série tak obdivují a mají rádi. S touto mladou zábavnou ženou se prostě nebudete ani na chvilku nudit. Tomu napovídají už samotné názvy kapitol, které se skládají z různých nápisů či citátů. Dokáží nejen zvednout náladu, ale především vás ještě více navnadit na další kapitolu.

„Chybovat je lidské. Svalit to na někoho je božské!“ (str. 168)

Příběh je tedy vtipný, čtivý a s neobyčejnou dějovou linií, která je navíc okořeněna romantikou střídající se s detektivní zápletkou a občasným napětím, které vás rozhodně přinutí ve čtení nepřestávat.

Od třetího dílu jsem se nemohla odtrhnout, a proto jej vám s radostí doporučuji. I když knihu ani tentokrát nedokážu označit jako thriller, jedná se o velmi povedené dílo s paranormálními prvky a již výše zmíněným neutuchajícím humorem.

„Nic není tak strašně trapné jako vítat mrtvé v nedbalkách. Podívala jsem se sama na sebe a ujistila se, že moje ženské partie nebyly kompromitovány. Naštěstí jsem na sobě měla kostkované kalhotky a bílé tílko. Moje holky, známé též jako Nebezpečí a Will Robinson, byly v bezpečí.“ (str. 11)


Pokud se do knihy pustíte, což byste rozhodně měli, počítejte s tím, že si procvičíte nejen břišní svalstvo u záchvatů smíchu, ale také se v noci možná nevyspíte, protože knihu za každou cenu budete muset dočíst.

Třetí hrob přímo před nosem si tak ode mě odnáší velmi pěkné a vysoké hodnocení a budu doufat, že nakladatelství Beta vydá i další díly této zdařilé a zábavné série.


Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji nakladatelství Beta.

Knihu si můžete koupit zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat