středa 2. září 2015

Dračí oči – Pramen moci

Autor: Kristina Hlaváčková
Nakladatel: Fragment
Rok vydání: 2015
Žánr: fantasyAnotace:
Bašta je zničena a její pán mrtev. Národy Aliance slaví a postupně se vydávají na cestu domů. Zdá se, že proroctví ukázalo svou vlídnou tvář. Bujaré oslavy ještě neutichly a troskami Bašty už znovu zní hukot magického náboje. Nikdo mu však nenaslouchá. Jen strážci jsou neklidní.

Válka poodkryla pečlivě opatrované tajemství pramenů moci, posvátného Karganu. Elena svou existencí narušila jejich systém, ale není tu, aby zastavila řetězovou reakci. Křehká rovnováha se začíná hroutit. Kargan a síla, která v něm dřímá, je obrovská. Nestane-li se zázrak, vše bude ztraceno. Vládu pramene totiž může zkrotit jen jiný pramen…
Stručné nastínění obsahu

Pán Bašty je mrtev a Bašta je téměř naprosto zničena. Kromě strážců totiž nikdo nevnímá, že se objevuje magická síla proudící v jejích troskách. Navíc Elena narušila systém pramenů moci a je nutné obnovit tak důležitou rovnováhu posvátného Karganu. Jeho síla je obrovská a je zapotřebí ji za každou cenu zachránit. Jedinou možností je najít jiný pramen. Podaří se to?

„Chceš mi říci, že největší slabinou magického pramene jsou lidé?“
„Nejen lidé, ale i elfové a ostatní bytosti, které pramen využívají nebo mu slouží. Ale ještě zásadnější je, že jsou i podstatnou součástí síly každého pramene.“
(str. 171)
Dojmy a hodnocení

Pramen moci je třetí knihou ze série Dračí oči od talentované české autorky Kristiny Hlaváčkové. Autorka se zaměřuje na žánr fantasy, ve kterém nechybí typické  nadpřirozené bytosti a prvky.

Kristina Hlaváčková má své dílo kvalitně propracované, čtivé a poutavé. Nechybí ten správný náboj akčních scén, dobrodružství a šokujících momentů. Celé dílo dohromady působí jako perfektní celek a spisovatelka může být na závěrečný díl své trilogie právem pyšná.

„Zastavila se na prvním rozcestí.
„Kudy?“ zeptala se přiškrceným hlasem. Hoch ji předešel a vedl pastmi.
Bašta se začínala otřásat.“ (str. 14)

Vyvstává však otázka, zda-li bude pokračování, či se skutečně jedná o závěrečný díl. Kristina Hlaváčková nechala závěr knihy poměrně otevřený a je možné, že se tedy dočkáme dalšího dílu.

„Přišla pozdě. Věděla to již ve chvíli, kdy se její bosé chodidlo dotklo vnitřního dláždění.“
(str. 57)

Pokud máte rádi fantasy, ať už od zahraničních či českých spisovatelů, Kristina Hlaváčková vytvořila rozhodně pěkný příběh v nemálo zajímavém světě a vřele vám jej doporučuji. Neváhejte a do knihy se pusťte. 
  
Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment.

Knihu si můžete koupit zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat