pondělí 14. září 2015

Píseň krve

Autor: Anthony Ryan
Nakladatel: Host
Rok vydání: 2014
Žánr: fantasy
 


Anotace:
Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách Víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec sloužil jako rytíř králi Janusovi, panovníkovi Sjednoceného království, rozhodl se však Vélina zbavit jeho práv a v pouhých deseti letech ho zanechal na prahu Šestého řádu. Chlapec ho za to nenávidí. Během pobytu v řádu se Vélin dozvídá zatím netušené podrobnosti o své matce, která zemřela, když byl ještě dítě. Postupně také odhaluje důvody, jež jeho otce vedly k tomu, že ho řádu svěřil. Jedna pravda je však důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, jež změní nejen království, ale také celý svět.Stručné nastínění obsahu
Malý chlapec Vélin Al Sorna je od malička nucen vyrůstat v Šestém řádu, kam ho jeho otec umístil. Cvičí se k boji, k přežití v divočině a k zabíjení nepřátel. Musí se naučit přežít, vyrovnat se s pocitem vraždy a podívat se smrti do očí. Jeho jedinou záchranou je považovat řád za domov, velmi rychle dospět a připravit se na další neblahé události, které ho ještě čekají. Jeho otec byl totiž slavný Pán bitev a k tomu Vélin odhaluje další informace o matce, která zemřela v jeho raných letech. O tom, že Vélin je mimořádný chlapec a čeká ho mimořádná budoucnost není pochyb. 
„V tu chvíli se v něm probudilo pevné a neotřesitelné odhodlání: Budu bojovat, ale nebudu vraždit. Budu zabíjet muže, kteří se mi postaví v bitvě, ale na nevinné meč nevztáhnu. Nebudu zabíjet děti.“ (str. 88 )


Dojmy a hodnocení
Píseň krve je prvním dílem trilogie Stín krkavce od skotského spisovatele Anthonyho Ryana. Tento nadaný autor předkládá čtenářům skvělé fantazijní dílo, které je propracované a dobrodružstvím zcela nabité.
Čtivý a poutavý příběh vnímáme skrze postavu chlapce Vélina. Jeho postava mi přirostla k srdci a s napětím jsem očekávala další události, kterým bude muset čelit. Už od malička se totiž musel vyrovnávat s několika drtivými změnami v jeho životě. Po smrti matky ho otec umisťuje do Šestého řádu, kde má vyrůstat a žít bez rodiny. Vnímáme tedy jeho vztah k otci, postupný vývoj jeho osobnosti během vyrůstání v řádu i nepříznivý osud, který mu byl předurčen.
„Pro Kenise byl Vélinův otec legenda, hrdina, jenž stál králi po boku během válek o sjednocení. Pro Vélina to byl jezdec na koni, který před dvěma lety zmizel v mlze.“
(str. 64)

Anthony Ryan se ukazuje být perfektním vypravěčem, který vás dokáže zaujmout, zabavit a přinutí vás ve čtení příběhu pokračovat za každou cenu. Díky tomu se tato kniha dostala na žebříček mých nejoblíbenějších knih, k jejichž četbě se budu ještě několikrát vracet a věřím, že i vás tato kniha zaujme.

„Vélin se přikrčil, překulil se na stranu, vyskočil na nohy a skryl se za kmenem dubu. V kapradí zašustil letící šíp. Zvuk uvolněné tětivy byl pro chlapce jako on neomylným varováním. Snažil se uklidnit své rozbušené srdce a bedlivě naslouchal, jestli nezaslechne nějaké další zvuky. Byl to snad lovec?“ (str. 48)

Pokud máte rádi dobrodružné knihy, od kterých se nedokážete odtrhnout, Píseň krve vás jistě zaujme a skrze její řádky se ponoříte do naprosto jiného světa. A pro ty čtenáře, kteří tuto knihu již přečetli a nemohou se dočkat pokračování, mám skvělou zprávu – nakladatelství Host připravuje druhý díl již v říjnu tohoto roku.

 Za poskytnutí recenzního výtisku v podobě e-knihy mnohokrát děkuji palmknihy.cz

E-knihu si můžete koupit zde.

1 komentář:

  1. Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

    Obchod odkudkoli - Čas jsou peníze. Obchodujte na počítači, tabletu a mobilu

    Otevřené obchody na eToro: 227,651,647

    OdpovědětVymazat