pátek 2. října 2015

Čtyři vteřiny rozhodnou

Autor: K. A. Tucker
Nakladatel: Baronet
Rok vydání: 2015
Žánr: New Adult
Anotace:
Cain Ford zasvětil poslední léta svého života pomoci ženám, které zaměstnává ve svém striptýzovém klubu. Touží se zbavit dávného pocitu viny, ale zvolil opravdu správnou cestu, když obětoval vlastní osobní život? Charlie Rourkeová potřebuje zmizet ze světa a začít znovu, pokud nechce zemřít násilnou smrtí nebo skončit ve vězení – jenže jí přijde do cesty nečekaná překážka: láska, která ohrozí nejen ji, ale i muže, který pro ni znamená všechno.Stručné nastínění obsahu

Cain Ford je majitelem striptýzového klubu s velmi dobrou pověstí. Jeho cílem je zajistit jeho zaměstnancům bezpečí, pohodlí a kvalitní život a prozatím se mu to téměř vždy podařilo. Do své práce vkládá veškerý svůj volný čas a jeho osobní život není téměř žádný. Vše se začne pomalu ale jistě měnit, když Charlie Rourkeová je doporučena pro práci v jeho klubu. Snaží se totiž uniknout ze začarovaného kruhu, ve kterém se ocitla a má před sebou jediný cíl – vydělat v nejkratší době co nejvíce peněz a zmizet co nejdál od života, který ji spoutává a omezuje. Obě cesty nelehkým životem však začne komplikovat láska, která je krásná, ale i zákeřná.

„Neboj. Nevrhnu se na něj.“ Stejně za pár měsíců odjíždím. Nemá smysl komplikovat si život s klukem, kterému bych musela dennodenně lhát a nakonec ho opustit. Přesto, i když je divný a i když já jsem velmi ostražitá ohledně jeho úmyslů, v břiše mi při jejím varování pípne nečekané zklamání.“ (str. 125)
Dojmy a hodnocení

Čtyři vteřiny rozhodnou je třetí knihou z úspěšné a kvalitní série Ten Tiny Breaths, kterou mezi české čtenáře přivádí nakladatelství Baronet. Předchozí díly s názvy Deset malých nadechnutí a Jedna malá lež sklízely jednu chválu za druhou. Jsem si naprosto jistá, že ani třetí díl této série nebude hodnocen jinak než kladně a získá si obdiv mnoha čtenářek.

Kanadská spisovatelka K. A. Tucker do svých příběhů vkládá (ne náctileté) hlavní protagonisty, jejichž život prošel určitými strastmi. Právě proto není jejich současný život příliš veselý a snaží se najít ten správný směr, kudy by se měl ubírat. Jejich největším problémem je však získání si důvěry v dobré úmysly lidí a vybudování si bezpečného života.

„Zůstanu, dokud nevydělám dost peněz a nezařídím si novou totožnost. Takovou, o které Sam neví. A pak uteču. Uprchnu do nejvzdálenějšího kouta světa.
Zmizím.
Doopravdy.“ (str. 64)

Cain má za sebou nelehkou minulost a jinak tomu není u mladé Charlie. Oba dva se ve svém věku museli vyrovnat s mnoha složitými situacemi, které mnoho lidí nepozná za celý svůj život.

Jak už to bývá u tohoto žánru zvykem, i tato kniha je vyprávěna ze dvou perspektiv. Vnímáme tak myšlenky Charlie i Caina. Tento prvek zde rozhodně není na škodu, protože ani jeden z nich není takový, jak se snaží působit na své okolí a my čtenáři zde máme jedinečnou možnost nahlédnout do jejich soukromí a vnímat jejich osobnost z naprosto jiného úhlu.

„Myslím, že na mě Charlie právě mrkla.
Neměl bych si to užívat, ale nemůžu si pomoct. Užívám si to. Až moc.
Musím sem přestat chodit, když Charlie tančí.“ (str. 142)

Tato kniha disponuje několika kvalitními prvky. Děj knihy je svižný a dynamický, ale především se stáváme součástí nečekaných událostí, napětí, humoru i erotických scén. Díky tomu ji lze poměrně snadno hodnotit jako velmi zdařilé a překvapivé dílo, které bude rozhodně získávat pozitivní ohlasy.

Pokud vás tato série zaujala, jistě vás potěší blížící se vydání čtvrtého dílu s názvem Pátá cesta k pádu, které připadá na třetího listopadu tohoto roku.


Za poskytnutý recenzní výtisk mnohokrát děkuji nakladatelství Baronet.

Knihu si můžete koupit zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat