neděle 1. listopadu 2015

Smrtící kalich

Autor: J. D. Robb (Nora Roberts)
Nakladatel: Metafora
Rok vydání: 2015
Žánr: detektivkaAnotace:
Je vražda kněze větším hříchem? Poručík Eva Dallasová řeší záhadný případ vražd církevních činitelů...
V Harlemu, kde je mnoho španělských usedlíků, rozkvétá katolická komunita. Shlukuje se kolem Kostela sv. Kryštofa, kde působí otec Miguel Flores. Všichni ho milují, on se o všechny oddaně stará, hlavně o děti. Tak proč během pohřebního obřadu náhle padne mrtev k zemi? Jiná církev, Věčného světla, má také vřelého kazatele, velkého šoumena, který dokáže přilákat davy lidí a vydělat mraky peněz. A přesto i on během svého obřadu zemře.
Zaměřil se pachatel na církve? Byl jen jeden? Nebo jde o zcela něco jiného?
To musí rozluštit Eva Dallasová a spolu s ní všichni naši známí z policejního sboru města New York i z řad civilistů.Stručné nastínění obsahu

Poručík Eva Dallasová má před sebou další nelehký příběh, do kterého se vrhá v plném nasazení. Jedná se o neobvyklý příběh vraždy s církevní tématikou. Otec Miguel Flores během pohřebního obřadu náhle a především nečekaně umírá. S podezřením na vraždu začíná vyšetřování pachatele, který má vše na svědomí. Jedná se o odhalení zcela nečekaných věcí, kterým Eva Dallasová rozhodně přijde na kloub.

„Vyšetřuji smrt kněze identifikovaného jako Miguel Flores.“
„Rodriguezovy kalné oči se trochu projasnily. „Miguel je mrtvý?“
„Muž identifikovaný jako Miguel Flores zemřel dnes ráno.“
Stařec sklonil hlavu a zamumlal cosi španělsky – podle Evina odhadu modlitbu. (str. 37)

Dojmy a hodnocení

Světoznámá a úspěšná americká spisovatelka Nora Roberts píšící pod pseudonymem J. D. Robb představuje další pokračování své série Smrtící… Jedná se již o sedmadvacátý díl této detektivní série.

Sympatická a svérázná hlavní protagonistka Eva Dallasová nás provází neobyčejným příběhem odehrávající se v nedaleké budoucnosti. Příběh disponuje detektivní zápletkou, které čtenáře bude napínat do posledních chvil a rozhodně je nenechá chladnými, napětím, momenty překvapení, ale i humornými chvilkami plných zábavy.

„Zabouchla za sebou auto a vydusala k domu. A vzhledem ke svému podráždění kombinovanému s depresí, kterou si nepřiznávala, věnovala Summersetovi sotva jediné zavrčení.
„Polibte mi můj nevylepšený zadek,“ štěkla, než stihl promluvit, aniž by se zastavila. „Jinak vás nakopu svou viditelně obnošenou botou.“ (str. 104)

Celý příběh je velmi čtivý a rozhodně zajímavý. Věřím, že budete rádi sledovat průběh celého vyšetřování a pátrání po pachateli. Právě ten byl pro mě neznámý do posledních chvil, což činilo toto dílo mnohem atraktivnějším, než jsem zpočátku předpokládala.

Pokud jste milovníky této série, hlavní hrdinky a její kolegyně, detektivních příběhů, tento díl by vám z celé série neměl uniknout a chybět ve vaší sbírce. Jsem si jistá, že vás opět nezklame a naopak se jedná o jeden z kvalitnějších dílů.
  
Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji nakladatelství Metafora.

Knihu si můžete koupit zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat