neděle 6. března 2016

Vášnivý sprosťák

Autor: Christina Lauren
Nakladatel: Jota
Rok vydání: 2015
Žánr: román pro ženy

Anotace:
Nic není lepšího než sex s ex…, pokud se nezamiluješ.

Na rozdíl od svých nejlepších kamarádek, Mii a Loly, je Harlow Vega známá tím, že si vždycky ráda užije. Provdat se opilá v městě hříchu za až komicky svůdného, drsného kanadského rybáře Finna Robertse, který (žádné překvápko) dokonale vládne svýma svalnatýma rukama, rty i tělem – to je přesně její styl.

Ale byla to jen jednorázovka: sprostá, drsná a nekomplikovaná…, dokud se Finn pracovně neobjevil v San Diegu, kde Harlow žije. Není připravená na vážný vztah, ale když jsou spolu, uvědomí si, že na něm přece jen cosi je. Možná to není láska (kruci, ani ho nemá ráda), ale jejich vzrušující hrátky jim poskytují dokonalé rozptýlení od děsivých životních změn, kterým oba čelí. Dohodli se na sexu – divokém a vášnivém – ale teď se z jejich dohody začíná klubat něco opravdovějšího.

Stručné nastínění obsahu

Harlow Vega si ráda užívá život se vším všudy. Je známá tím, že se ráda baví, flirtuje a užívá si nezávazného sexu. To vše především proto, aby unikla od svých vlastních starostí, které jí znepříjemňují každodenní život. Její život zkomplikovala nejen svatba s rozkošným a svůdným Finnem Robertsem, ale také nelehká nemoc, která se vyskytla v její rodině. Harlow nezbývá nic jiného, než se všemu postavit čelem a dát si své vlastní pocity a život do pořádku.

„On žije v Kanadě, já v San Diegu. Moje máma podstupuje drastickou léčbu rakoviny a jeho rodinný podnik zkrachuje, pokud se neupíše luxusní reality show s podmínkou, že je single.
Ale všechny ostatní překážky – které jsem před pár týdny považovala za zásadní, včetně naší tendence neustále se popichovat a jeho chlapské panovačnosti – se už nezdají tak podstatné.“ (str. 178)
Dojmy a hodnocení

Christina Lauren se u českých čtenářů proslavila především sérií Božský bastard, která získala nejedno kladné hodnocení. Její druhá série Wild Seasons, která čítá již dva díly Vášnivý svůdník a Vášnivý sprosťák je však neméně povedená.

Na rozdíl od prvního dílu je tato kniha psaná stylem střídajících se kapitol. Vyprávění Harlow v kombinaci s vnímáním světa Finna tvoří perfektní celek zahrnující veškeré informace, které čtenáři potřebují.
„Klidně spolu můžeme spát, to je v pohodně. Ale ať je jasno – tímto končí.“ (str. 66)

Autorka nám představuje nejen vztah založený na sexu, kdy se oba jedinci brání přerodu jejich pocitů a vztahu k něčemu vážnějšímu, ale také rodinné problémy a nelehké životní situace, od kterých se snaží hlavní protagonisté uniknout.

„Nejsem si jistá, jestli být s Finnem je únik nebo nebezpečná posedlost.“ (str. 85)

I když příběh není nijak komplikovaný a dějová linie je opravdu jednoduše vypracovaná, jako celek působí dílo velmi zdařile a příjemně. Lze jej tedy hodnotit jako čtivý romantický příběh opředený humorem a svéráznými hlavními hrdiny, který zaujme nejednu českou čtenářku a dopomůže jí k uniknutí od svého vlastního života do jiných vztahů a jejich problematik.
  

 Za poskytnutí recenzního výtisku v podobě e-knihy děkuji KNIHCENTRUM.cz
E-knihu si můžete zakoupit zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat